سئو سایت تازه تاسیس

آموزش سئو برای سایت های تازه تاسیس

موتورهای جستجو مانند گوگل در هنگامی که با یک سایت جدید مواجه می شوند ، بصورت خودکار دیوار یا سدی در مقابل این سایت می کشد و چندان محتوای اولیه ی سایت را به عنوان محتوای اصلی تلقی نمی کند. زمانی که سایت جدید راه اندازی می کنید در نگاه گوگل و سایر موتورهای جستجو به منزله ی یک لوح سفید است.

مطمئناً خزنده های موتورهای جستجو قادر به جمع آوری اطلاعاتی درباره ماهیت سایت شما از طریق محتوا و کلمات کلیدی موجود در آن هستند اما در ابتدای کار جهت تشخیص ماهیت یک سایت نمی توان به اطلاعات اولیه ثبت شده در آن اکتفا کرد. در طی گذر زمان معیارهای تشخیصی گوگل تغییر می یابد و عوامل دیگری جای آن را می گیرند. مثلا تعداد و کیفیت بک لینک های سایت شما ، تعداد لینک ها و مطالب به اشتراک گذاشته شده ی شما در جوامع مجازی و صدها مورد دیگر که در الگوریتم گوگل نوشته شده است. وقتی که سایت شما به تازگی راه اندازی شده یک فرصت استثنایی دارید برای اینکه مشخص کنید که موتورهای جستجو چطور شما را ارزش گذاری می کنند.
دیوید وود محقق در زمینه جستجو به این زمان اصطلاحا “Trust barrier” می گوید، یعنی “سد اعتباردهی” بین گوگل و سایت شما.

 

استراتژی بهینه سازی سایت های تازه تاسیس

شروع قدرتمند داشته باشید!

قبل از اینکه به فکر خرید بک لینک و یا انجام سایر اقدامات بهینه سازی باشید از موارد زیر مطمئن شوید:

توجه به اینکه آیا بهترین دامنه ممکن برای سایتتان خریده اید

مطمئن شوید که هر یک از صفحات سایت شما حداکثر با سه کلیک قابل مشاهده باشد. این امر به موتورهای جستجو کمک می کند که آسان تر صفحات سایت شما را شناسایی کنند.

از وجود بیش از یک راه دستیابی به هر یک از صفحات مطمئن شوید. (یعنی لینک هر یک از صفحات اصلی، حداقل در 2 صفحه دیگر از میان کل صفحات سایتتان موجود باشد.) اینکار جهت افزایش توجه گوگل به صفحات سایت شماست.

محتوای فعلی سایت را بهینه کنید.

در ابتدای کار شاید شما تعداد زیادی محتوا در سایت نداشته باشید اما مطمئن باشید محتوای صفحات سایت شما بهینه شده اند برای اینکه بهترین کلمات کلیدی ، برچسب ها ، عنوان ها و URL ها (پیوند یکتا) را دارد.

زمان بارگذاری سایت را بهبود دهید.

مقدار زمانی که طول می کشد تا سایت شما load (بارگذاری) شود، بطور فزاینده ای در رتبه بندی سایت شما در نتایج گوگل (SERPs) نقش ایفا می کند. بنا بر این خود را ملزم نمایید تا نسبت به بالابردن سرعت بازشدن صفحاتتان از همین ابتدای راه اندازی سایت اقدام کنید. از تصاویر کم حجم تر استفاده کنید.توابع جاوا اسکریپت را در  یک فایل ترکیب کنید.فضاهای خالی میان کدهای صفحات سایتتان و فایل های CSS را به حداقل برسانید. در این محدوده زمانی شما باید بیش از هر زمان دیگری نسبت به درست بودن همه چیز حساس باشید.

 

 شناسایی کلمات کلیدی در سئو سایت

وب برپایه کلمات کلیدی فعال است! لذا هدف قرار دادن کلمات کلیدی اشتباه در شروع کار شما را به سختی به نتایج مورد توقعتان خواهد رساند. بنابراین لازم است تا کمی وقت بگذارید و ببینید که آیا ساختار سایت شما حول کلمات کلیدی اصلی سایتتان چیده شده است یا خیر. باید کلمات کلیدی تان کلماتی باشند که بیشترین جستجو را در موتورهای جستجو داشته باشند و در عین حال برای رسیدن به آن رقبای زیاد و بزرگی نداشته باشید. به عنوان مثال “کاهش وزن” به تعداد بالا جستجو می شود ولی بسیار رقابتی و در ظاهر دست نیافتنی است.
تشخیص بهترین کلمات کلیدی در واقع وابسته به اهداف شماست. شناسایی بهترین کلمات کلیدی رقابتی در واقع سخت است. یکی از راه های شناسایی کلمات کلیدی بیشتر آنالیز (تجزیه و تحلیل) 10 جستجوی اول در جستجوی یکی از کلمات کلیدی شماست. طبیعتا این روش به پیدا کردن کلمات کلیدی شما کمک می کند.

سئو و فعالیت و اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

سعی کنید در شروع کار با سایت های مطمئن شروع کنید که به نوعی شما را غیر طبیعی نشان نمیدهد اگر میخواهید در کلمات کلیدی خود جریمه نشوید و به صفحات  قبل تر نروید بک لینک در شروع سایت نخرید تراست رنک سایت های تازه تاسیس بسیار کم میباشد و گوگل نسبت به آنها بسیار حساس است مخصوصا سایت های که در سند باکس هستند و رتبه و جایگاه خوبی ندارند باید دقت کنند یکی از بهترین نوعی لینک سازی شبکه های اجتماعی مثل اینستگرام است که تعداد آنها بسیار زیاد است پس در همه شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید.

 طبیعی رفتار کنید و به فکر سرعت بک لینک گرفتن باشید

در مجموعه برنامه های هر نقشه راه خوب بهینه سازی یک سایت، همیشه جای بک لینک محفوظ است. اما تصور کنید حالتی را که یک سایت تازه تاسیس و تنها دارای 5 صفحه، دارای 100 ها بک لینک بی کیفیت است. حال اگر شما گوگل بودید چه می کردید؟ پرواضح است که آن سایت را تنبیه می کردید. البته این یک مثال واضح است. این نکته که چه تعداد بک لینک در روز برای یک سایت مجاز است مساله ایست که کسی تاکنون جواب مشخصی برای آن پیدا نکرده است. البته بیشتر محققان در زمینه بهینه سازی سایت برای سایت های با عمر تنها چند ماه بین 20 تا 100 لینک در روز رو مجاز دانسته اند.

 روی ایجاد لینک های با کیفیت تمرکز کنید

زمانی که سایت شما به تازگی راه اندازی شده است، نتنها سد اعتباردهی گوگل شکل گرفته است، بلکه گوگل بیشتر تمرکز بر روی ساختار و محتویات سایت شما دارد تا در طی چند ماه اول سر از کار موضوع و هدف سایت شما در بیاورد. این مرحله بهترین مرحله برای خرید بک لینک های با کیفیت است.

برای سئو و بهینه سازی مداوم برنامه ریزی کنید

سئو و بهینه سازی سایت به این معنا نیست که انجام شد پس فراموشش کن!
متاسفانه هر کسی که به شما بگوید برایمان بهینه سازی سایت را انجام داده اند از روند طبیعی بهینه سازی مداوم غافل است.

پس برای سه ماه اول سایتتان بطور منظم جهت بهبود ساختار سایت و خرید بک لینک باکیفیت وقت بگذارید تا در چشمان گوگل با اعتبار ظاهر شوید. به مرور زمان شما خواهید فهمید که تلاشتان بهترین سرمایه شما شده است!

در سئو ماه عسل گوگل را فراموش نکنید

شاید در ابتدا خوب فعالیت کرده باشید و سایت رشد کند و رتبه های بسیار خوبی گرفتیم و آمار سایت ما در گوگل وب مستر تولز مناسب بود اما به حالت اولیه باز گشتیم شما در این حالت در ماه عسل گوگل هستید وقتی سایت خوب بروز رسانی داشته باشد و مطالب آن مفید باشد گوگل به آن بها میدهد تا ببیند چقدر کلیک میخورد بازدید کننده دوباره وارد سایت آن فرد میشود یا خیر پس نا امید نشوید دوباه پیشرفت خواهید کرد خیلی ها این اتفاق را جریمه میدانند خیلی ها هم میگویند کار رقبا بوده است اما اینطور نیست.نکته دیگه تغییر ناگهانی رتبه است مثلا سایت در یک کلمه کلیدی به صفحه سوم می آید یک دفعه میرود صفحه اول و باز میگردد صفحه سوم پس باید دقت کنید این به خاطر اینه که سایت شما به حداقل میزان فعالیت نرسیده و هنوز جای کار برای پیشرفت خیلی دارید.

نکته دیگر گوگل به مطالب جدید که گذاشته میشود توجه زیادی دارد و بعضی مواقع در صفحه اول قرار میگیرد ولی دوباره به جایگاه اصلی بر میگردید پس سعی کنید با بررسی زیاد نتیجه گیری کنید.

ایندکس های مفید در سئو سایت

یکی از مهم ترین بخش ها و حساس ترین آنها انتخاب موضوع و مطلب گذاری درباره موضوع است اگر فکر میکنید در یک موضوع نمیتوانید مطلب بگذارید و تخصص ندارید پس موضوع سایت را تغییر دهید باید انقدر تخصص داشته باشید که حداقل یک مطلب در هر روز یا هقته یا به صورت منظم تولید کنید تا محتوا شما دیده شود سعی کنید در ابتدا فقط روی موضوع همبستگی مطالب تمرکز کنید که اثر بسیار زیادی دارد البته نمیتوان گفت کیفیت مطلب شما بی تاثیر است.

در سئو به صورت غیر طبیعی بهینه سازی نکنید

در بحث بهینه سازی سایت بازدید کننده بسیار مهم است اگر شما از لینک های داخلی بسیار زیاد عکس کم حجم و بی کیفیت و عنوان های بی ربط و سایت پر کن استفاده کنید بازدید کننده را از سایت خارج میکنید همه این فعالیت ها برای کسب بازدید کننده است پس سعی کنید طبیعی بهینه سازی کنید و همیشه اولویت بندی کنید وقتی سایت دیده شد دیگر نمیتوانید با مطالب بی کیفیت باز هم محبوب بمانید کاربران روز به روز مطالب قوی تر و بهتری را از شما میخواهند پس سعی کنید کاربر و خزنده گوگل را خسته نکنید از روش های اسپم که منسوخ شده است استفاده نکنید روی تکنیک های جدید سئو تمرکز کنید که من مطلبش را در سایت قرار داده اما از ویدیو زیاد استفاده کنید شاید سایت های دیده باشید که با همین روش درآمد های بسیار خوبی دارند و اگر یک موقع سایت رتبه خود را از دست داد بررسی کنید اخرین کارهای خود را اگر لینک بوده است اگر محتوا تکراری بوده است اگر کد اشتباهی بوده است و بدانید باید تلاش کنید تا دیده شوید.

ارسال پاسخ