آموزش سئو-SEO-تکنیک های سئو

آموزش SEO-تکنیک های سئو

تکنیک های SEO (سئو) به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

تکنیک هایی که موتورهای جستجو آن ها را به عنوان قسمتی از یک طراحی خوب تلقی می کنند و به White Hat SEO یا سئو کلاه سفید معروف هستند.
تکنیک هایی که موتورهای جستجو آن را تایید نمی کنند، موتورهای جستجو تلاش می کنند تا تاثیر آن ها را کم کنند و اغلب با عنوان Black Hat (کلاه سیاه) یا spamdexing شناخته می شوند.
White Hat SEO (سئو کلاه سفید):

یک تاکتیک، تکنیک یا متد در SEO (سئو) را White Hat یا کلاه سفید می گویند در صورتی که موارد زیر را رعایت کرده باشد:

اگر از رهنمودهای موتورهای جستجو پیروی کند.

اگر هیچ حقه ای در کارش نباشد.

تضمین کند که محتوایی که موتور جستجو اندیس کرده است و رتبه متناظر با آن، مشابه محتوایی است که کاربر مشاهده خواهد کرد.

تضمین کند که محتوای صفحات وب برای کاربران تهیه شده است نه اینکه صرفا جهت موتورهای جستجو تهیه شده باشد.

صفحات وب دارای کیفیت خوبی باشند.

تضمین کند که محتوای مفیدی در صفحات وب قرار دارد.

توجه: همواره از روش ها و تاکتیک های مربوط به White Hat SEO (سئوی کلاه سفید) پیروی کنید و تلاش نکنید تا کاربران سایت خود را فریب دهید.

توجه: در آموزش بعدی از بیاموز SEO (سئو) به تکنیک های مربوط به White Hat SEO (سئوی کلاه سفید پرداخته ایم. سئوی کلاه سفید (WHST) بسیار ساده است و نیاز به سرمایه گذاری مضاعف ندارد.

Black Hat (سئوی کلاه سیاه) یا Spamdexing:

یک تاکتیک، تکنیک یا متد در SEO (سئو) را Black Hat (کلاه سیاه) یا Spamdexing  می گویند در صورتی که موارد زیر در آن به چشم بخورد:

این نوع سئو تلاش کند تا از روش هایی که مورد تایید موتورهای جستجو نیستند رتبه سایت را بهبود دهد و یا موتورهای جستجو را فریب دهد.

هدایت کردن کاربران از صفحاتی که برای موتورهای جستجو ساخته شده اند به صفحاتی که کاربر پسندتر هستند.

هدایت کردن کاربران از صفحاتی که با صفحه ای که اندیس گذاری و رتبه گذاری شده است متفاوت هستند.

ذخیره کردن یک نسخه از صفحه برای خزشگر ها یا عنکبوت ها و نسخه ای دیگر برای کاربران. به این تاکتیک سئو،  Cloaking SEO (در لفافه پیچیدن) می گویند.

استفاده از متون مخفی و یا غیر قابل مشاهده با رنگ نوشته ای معادل رنگ پس زمینه، یا با استفاده از فونت سایزهای بسیار ریز، و یا مخفی کردن آنها در کدهای HTML مانند “no frame”  و …

تکرار کلمات کلیدی در تگ های متا، و استفاده از کلمات کلیدی که ارتباطی با محتوای سایت ندارد. این تکنیک را Meta tag stuffing یا جاسازی تگ های متا می گویند.

اضافه کردن کلیدواژه ها به صفحه به منظور افزایش تعداد، تنوع و چگالی کلمات کلیدی صفحه. این تکنیک را Keyword stuffing می گویند.

فراهم نمودن صفحاتی که کیفیت پایینی دارند و حاوی محتوای بسیار کمی هستند اما به جای آن عبارت ها و کلیدواژه های مشابه بسیار زیادی در آن به چشم بخورد. این صفحات را صفحات دروازه یا درگاه (Doorway یا Gateway) می گویند.

وب سایت های Mirror تماما با محتوای مشابه و URLهای متفاوت.

ایجاد یک کپی هرز از وب سایت های مشهور که محتوای مشابهی را همانند وب سایت اصلی به خزشگر وب نشان می دهد، اما وبگرد ها را به یک وب سایت نامرتبط مخرب هدایت می کند. این تکنیک را Page hijacking می گویند.

ارسال پاسخ