آموزش سئو-SEO-دامنه سایت

آموزش SEO-دامنه سایت

 اولین چیزی که در مورد وب سایتتان به ذهن خطور می کند، نام دامنه است. قبل از انتخاب نام دامنه می بایست موارد زیر را در نظر بگیرید:

کاربران هدف شما چه کسانی هستند؟

چه چیزی تجارت شما را از سایر تجارت های موجود در بازار متمایز و منحصر به فرد می کند؟

چه محصولاتی را می خواهید به آن ها بفروشید؟

آیا آیتم از لحاظ فیزیکی محسوس است (مانند گوشی موبایل) یا فقط یک متن و محتوا است (مانند مقاله)؟

 شما باید بتوانید جواب این سوالات را از خودتان بگیرید:

چرا می خواهید وب سایت داشته باشید؟ چرا باید کاربران از سایت شما خریداری کنند و از دیگران خریداری نکنند؟ چه چیزی شما را نسبت به دیگران متفاوت و متمایز کرده است؟

کاربران هدف شما چه کسانی هستند؟ و چه محصولاتی را می خواهید به آن ها بفروشید؟

نام دامنه ای را خریداری کنید که جذب بیشتری دارد، بیشتر در خاطره ها می ماند و با تجارت شما مرتبط است.

اکثر افراد فکر می کنند می بایست کلمات کلیدی را در دامنه داشته باشند. کلمات کلیدی در نام دامنه معمولا مهم هستند، اما می بایست استفاده از این کلمات به نحوی انجام شود که نام دامنه کوتاه باشد، و به آسانی بتوانیم آن را به خاطر آوریم .

استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه به شما مزیت رقابتی بالایی نسبت به سایر رقبا خواهد داد. این امر باعث می شود که تعداد کلیک روی لینک شما در موتورهای جستجو و در وبسایت های تبلیغاتی پولی بالا رود.

+ از خرید نام دامنه های طولانی بپرهیزید. از استفاده از خط تیره و یا هایفن بپرهیزید.

نام دامنه هایی که نهایتا دو یا سه کلمه ای هستند، بیشتر در ذهن ها می مانند. برخی از وب سایت های جالب نام دامنه خود را تبدیل به یک برند کرده اند. از این دست وب سایت ها می توان به eBay، Yahoo، Expedia، WIKIPEDIA و GOOGLE اشاره کرد.

نام دامنه باید طوری باشد که وقتی از پشت تلفن آن را می گویید، شخصی که آن طرف تلفن قرار دارد بداند نام دامنه چگونه تلفظ می شود حتی بتواند حدس بزند که شما چه محصولی عرضه می کنید.

ارسال پاسخ