آموزش نکات مهم سئو

آموزش نکات  سئو:

جهت سئو و بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو باید این نکات مهم را دنبال کنید:

– کلیدواژه‌ها را در جاهایی به کار ببرید که بیشترین اهمیت را دارند:

«موضوع خاص» خود را در عنوان سایت، نام دامنه، توضیحات، برچسب‌ها، کلیدواژه‌ها، دسته‌بندی بلاگ، عناوین صفحات و محتوای صفحه ذکر کنید.
اگر از WordPress استفاده می‌کنید، می‌توانید بسیاری از این تغییرات را در بخش “تنظیمات عمومی” یا از طریق یک پلاگین همچون All in One SEO Pack انجام دهید.

 از کلیدواژه در تصاویر استفاده کنید:

در نامگذاری، نوشتن توضیحات و انتخاب نام جایگزین تصاویر از کلماتی استفاده کنید که انعکاس دهنده موضوع سایت شما باشد. همچنین، اگر نام فایل نشان دهنده واژگان کلیدی اصلی نیست، می‌توانید آنرا تغییر دهید.

– بهتر است محتوای سایت شما پیرامون یک موضوع مشخص باشد:

مطالب گوناگونی می‌تواند در سایت شما گنجانده شود، اما تیتر اولیه گزینش شده می‌بایست بیشترین موضوعیت را با پیام شما داشته باشد.
این مرحله بسیار مهم است، بنابراین بد نیست پیش از انتخاب موضوع، درباره کلیدواژه کمی تحقیق کنید.

– به صفحات داخلی سایت خود لینک دهید:

بسیاری از سیستم‌های مدیریت محتوا این کار را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهند، اما اگر سیستم شما این کار را انجام نمی‌دهد، می‌توانید به صورت مستقیم از صفحه اصلی سایت به سایر صفحات داخلی لینک دهید و یا صفحات داخلی را با لینکهای متقابل به یکدیگر متصل کنید.

– سعی کنید لینک صفحات شما با معنی و شامل کلیدواژه باشد:

بعضی از سایت‌ها از آدرس‌ها و لینک‌های نامربوط استفاده می کنند که مثلا از اعداد برای مشخص کردن صفحات داخلی استفاده شده است. این کار برای سئو مناسب نیست و جلوه خوبی نیز ندارد. بهتر است از ساختارآدرس‌دهی یکتا در صفحات اینترنتی یا همان URL استفاده کنید که شامل متن می‌شود و سعی کنید حتما کلیدواژه خود را در آن ذکر کنید.
بنابراین، به جای آنکه URL سایت شما مانند آدرس زیر باشد:

http://yoursite.com/?p=12

بهتر است شبیه به این باشد:

http://yoursite.com/coolpage

 هرچه که سایت شما را کند می‌کند حذف کنید:

«زمان بارگذاری صفحات» بسیار مهم است بنابراین هر عامل غیرضروری که سایت شما را کند می‌کند حذف کنید. این عوامل ممکن است شامل پلیر موسیقی، تصاویر با حجم زیاد، فلش‌های گرافیکی و پلاگین‌های غیرضروری باشد.

به سایت‌هایی که دارای محتوای مشابه هستند لینک بزنید:

می‌توانید این کار را با آوردن لیستی از لینک‌های مرتبط در صفحات سایت و یا ایجاد صفحه منابع انجام دهید.
البته در انجام این کار احتیاط کنید زیرا شما با آوردن هر لینک، به نوعی در حال رای دادن به سایت مذکور هستید. بااینحال، اگر اینکار را به خوبی انجام دهید و افراد برروی لینک‌های شما کلیک کنند به موتورهای جستجو نشان می‌دهید که شما فردی قابل اعتماد در این موضوع خاص هستید.

-سایت خود را به صورت مستمر بروزرسانی کنید:

سایت‌هایی که محتوای پویا دارند اغلب در رده‌های بالاتری نسبت به سایت‌های با محتوای ساکن قرار دارند. به همین دلیل است که بلاگ‌ها و دیرکتوری‌ها (همانند ویکی پدیا) رنک بسیار بالایی در موتورهای جستجو دارند. آنها دائما درحال بروزرسانی محتوای سایت خود هستند.

-مطمئن شوید که سایت شما توسط موتورهای جستجو رصد می‌شود:

بسیاری از موتورهای جستجو محتوای شما را به صورت خود به خود پیدا کرده و آنرا در فهرست قرار می‌دهند اما زیاد روی این مساله حساب نکنید. مطمئن شوید که موتورهایی نظیر گوگل، بینگ و یاهو سایت شما را رصد می کنند تا افراد بتوانند از طریق آنها شما را آنلاین پیدا کنند (اگر این کار انجام نمیشود شما می‌توانید آنها را مستقیما اضافه کنید).

– کاری کنید که سایر سایت‌ها به سایت شما لینک دهند:

این مساله در بهینه کردن سایت شما بسیار بسیار مهم است، اما محقق شدن این امر چیزی نیست که بتوانید خودتان آنرا کنترل کنید. فارغ از ایجاد محتوای فوق العاده، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که از دیگر سایت‌ها درخواست کنید تا لینک شما را در صفحات خود قرار دهند (که به ندرت جواب می‌دهد).
پیشنهاد اینجانب صرف وقت و متقاعد کردن افراد برای لینک دادن به محتوای فوق العاده شماست، همچنین میتوانید به صورت مهمان برروی سایر سایت‌ها پست بگذارید.
فارغ از آنچه انجام می‌دهید بدانید که لینک های ارتباطی درونی در سئو امری ضروری محسوب می‌شوند.

– محتوای خود را طوری بنویسید که ثابت شود شما یک ربات نیستید:

هیچکدام از موارد بالا اهمیت نخواهند داشت اگر محتوای سایت شما به نحوی باشد که گویی یک ربات آنرا نوشته است.
با دنبال کردن مراحل ذکر شده در این مقاله محتوایی بی‌نظیر بنویسید، صبور باشید و منتظر باشید تا نتایج آن را ببینید.
می‌دانم که بسیاری از شما پیش از این بلاگ نویسی را آغاز کرده‌اید اما بسیاری از این نکات را می‌توان با بازگشت به گذشته تصحیح کرد. زمانی که این کار را انجام دادید می‌توانید کار را با تولید محتوای منظم ادامه دهید.
اگر مشتاق هستید که از عملکرد سایت خود در موتورهای جستجو آگاه شوید، می‌توانید از آموزش رایگان سئو سایت همانند Website Grader استفاده کنید.

– از تغییر نام دامنه خود اجتناب کنید:

عمر آدرس اینترنتی شما یا همان URL، فاکتور مهمی در رنکینگ سایت شماست، بنابراین مراقب باشید.
اگر هر شش ماه یکبار یک بلاگ جدید راه اندازی کنید آنگاه سایت شما هیچگاه به ارزشی که لایق آن است دست نخواهد یافت.

تمام موارد ذکر شده در این پست از آموزش سئو سایت نکات مهم هستند که تاثیر مستقیم بر سئو سایت شما دارند.

ارسال پاسخ