آموزش SEO-اهمیت محتوا

آموزش SEO-اهمیت محتوا

تولید محتوای یکتا و با کیفیت، ویرایش آن و ارتقاء آن کاری دشوار و وقت گیر است. اما بدانیم که آخرین و طلایی ترین قانون SEO (سئو) :

محتوا پادشاه است.

محتوا، در حقیقت همان چیزی است که از یک سایت انتظار دارید: متن، عناصر گرافیکی، رویدادها و لینک ها به صفحات دیگر. استفاده بیش از حد گرافیک را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم، به این دلیل که مورد پسند موتورهای جستجو نیستند، به علاوه کندی بارگذاری صفحات موجب رنجش کاربران، خصوصا کاربرانی با اینترنت سرعت پایین، می شود.

البته این قانون نه تنها به خاطر موتورهای جستجو است بلکه به خاطر بازدیدکنندگان سایت نیز می باشد. صفحاتی که توسط کاربران خوانده می شوند، بهتر است از صفحاتی که توسط روبات ها (خزشگر، موتور جستجو و …) خوانده می شوند.

بنابراین محتوا را بعد از تامل و تفکر بنویسید. عناوین، کلمات کلیدی، متن لینک ها و تگ های متا را به روز و جذاب نگه دارید.

هزاران مقاله، کتاب و انجمن های گفتگو به نحوه مورد پسند قرار دادن موتورهای جستجو وب سایت ها پرداخته اند، و از نتیجه تحقیقات آن ها می توان به یک قانون کلی رسید: محتوا پادشاه است. البته این قانون کمی کهنه شده است و می خواهیم قانون جدیدتری را بگوییم: محتوای یکتا، با کیفیت، و غیر کپی پادشاه است.

هر چه کیفیت محتوای شما بالاتر باشد، رتبه ی سایت شما بالاتر است، به تبع آن ترافیک سایت شما بیشتر و در نهایت محبوبیت سایت شما بیشتر است.

موتورهای جستجو، سایت هایی با کیفیت بالا را در اندیس گذاری و نتایج جستجو اولویت بالاتری می دهند.

داشتن محتوای مرتبط، به روز و تازه، برای جذب و نگه داری بازدیدکنندگان صفحات وب، امری بسیار مهم است. چنین محتوایی هم به کشاندن ترافیک از موتورهای جستجو به سمت سایت کمک می کند و هم موجب ایجاد وفاداری بازدیدکنندگان می شود.


محتوای یکتا و با کیفیت:

وقتی کاربران سایت شما را برای مطلب خاصی ملاقات می کنند، انتظار دارند محتوای شما در این مورد منحصر به فرد باشد.

یک محتوای منحصر به فرد و یکتا دارای چه خصوصیاتی است؟ آیا به راحتی می توان به این یکتایی محتوا رسید؟ بازدیدکنندگان به دنبال محتوایی با کیفیت و یکتا هستند. این ویژگی ها نه تنها باید برای صفحه اصلی شما بلکه برای تمام صفحات سایت شما برقرار باشد و این صفحات بایستی مفید و فهم آن راحت باشد.

امروزه موتورهای جستجو خیلی زیرک هستند و این قابلیت را دارند که کل دستور زبان (گرامر) و عبارت های سایت شما را تشخیص دهند. بنابراین هنگام رتبه بندی صفحات سایت شما نسبت به سایر صفحات، محتوای غنی تر حائز اهمیت است.

نوشتن محتوایی که SEO را رعایت کرده است:

نوشتن محتوایی که SEO (سئو) را رعایت کرده (که به SEO Copy Writing نیز معروف است) شامل فرایند ترکیب کردن کلمات کلیدی و عبارت هایی است که محتوای واقعی سایت را می سازد.

هنگام نوشتن محتوا باید یک سری نکات را رعایت کرد که باعث می شود این محتوا جایگاه بهتری را نسبت به بقیه پیدا کند:

محتوا باید برای بازدید کنندگان خاصی تدوین شده باشد.

چگالی کلمات کلیدی برای موتورهای جستجو حائز اهمیت است.

عناوین همواره باید جلب نظر کنند، و بازدید کنندگان را وادار نمایند چیزی که عرضه داشته اید را بخوانند.

از ادبیات گیج کننده و پیچیده بپرهیزید. از جملات کوتاه برای قابل فهم کردن محتوا استفاده نمایید.

تمام صفحات خود را کوتاه نگه دارید و همه محتوا را در یک صفحه نیاورید.

هر صفحه را نیز به چندین پاراگراف تقسیم کنید.


سایر مزیت های داشتن محتوای مناسب:

به جز SEO (سئو) فاکتورهای دیگری هستند که موجب می شود سایت شما محبوب تر شوند:

اگر سایت شما واقعا چیزی منحصر به فرد باشد که در این صورت افراد آن را به سایر دوستانشان توصیه می کنند.

سایر سایت ها تمایل دارند که در صفحات شان لینکی از سایت شما ایجاد کنند.

بازدیدکنندگان سایت شما رفته رفته به شما اعتماد می کنند و همواره منتظر هستند تا محتوای جدیدی را در سایت شما ببینند و این باعث می شود که آن ها بارها به سایت شما سر بزنند.

با فرض اینکه سایت شما در صفحه اول موتورهای جستجو لیست شد، اما باید توجه کرد خلاصه متنی که توسط موتور جستجو نمایش داده می شود باید برای وب گردان منحصر به فرد و جذاب به نظر برسد.

ارسال پاسخ