افزایش سرعت ایندکس با ابزار Fetch as Google

 نحوه معرفی صفحات جدید سایت به گوگل با ابزار Fetch as Google جهت ایندکس سریعتر

در گوگل وبمستر قسمتی تعبیه شده که به وبمستران این امکان را میدهد که بعد از انتشار مطلب جدید و یا تغییر در صفحات سایت روبوت های گوگل را خبر دار کنند و این امر باعث افزایش سرعت ایندکس مطالب و یا با خبر شدن روبوت از تغییرات جدید سایت و اعمال آن در سایت گوگل میشود.

نحوه استفاده از Fetch as Google

 

وقتی که مطلب جدیدی در سایت خود منتشر کردید ، ابتدا وارد گوگل وبمستر میشوید و سایت مورد نظر را انتخاب میکنید .

سپس در منوی کناری گوگل وبمستر ابتدا گزینه Crawl را انتخاب و سپس گزینه Fetch as Google را انتخاب نمایید.

بعد از انتخاب گزینه Fetch as Google با صفحه ای مشابه زیر مواجه میشوید. که باید آدرس مطلب جدید را در آن وارد کنید. البته باید یک نکته را رعایت کنید و آن هم این میباشد که نیازی به وارد کردن آدرس خود سایت نیست به طور مثال اگر شما میخواهید مطلبی با آدرس http://seofirstpage.ir/seo را وارد کنید نیازی به وارد کردن کل آدرس نیست و فقط کافیت seo را داخل کادر مربوطه وارد کنید و سپس بر روی دکمه Fetch کلیک کنید. توجه داشته باشید که اگر در انتهای آدرس / وجود داشت نیز شما هم باید آن را قرار دهید و اگر وجود نداشت نیز نباید آن را قرار دهید. در غیر این صورت با ارور Redirected مواجه میشوید.

پس از انجام موارد بالا با صفحه ای مشابه صفحه زیر مشاهده میکنید که شما باید گزینه Submit to index را انتخاب نمایید.

پس از انتخاب گزیه Submit to index با صفحه ای مشابه صفحه زیر مواجه میشوید. که دارای دو گزینه میباشد. پس از انتخاب گزینه مورد نظر روی دکمه Go کلیک کنید.

Crawl only this URL : این گزینه به این معنی میباشد که فقط مایل هستید همین صفحه ایندکس شود.

Crawl this URL and its direct links : این گزینه به این معنی میباشد که علاوه بر این که میخواهید همین صفحه ایندکس شود میخواهید خواستارید که لینک هایی که در این صفحه پیوند خورده اند نیز ایندکس شوند .

پس بهتره زمانی که مطلب جدیدی منتشر کردید گزینه اول را انتخاب کنید .

 سوالات احتمالی Fetch as Google

در اینجا به پرسش های مبهم درباره ی ابزار Fetch as Google پاسخ میدهیم..

۱- آیا این امکان وجود دارد که همزمان حدودا ۱۰۰ لینک را در Fetch as Google در گوگل وبمستر ثبت کنم ؟

خیر زیرا همانطور که میدانید در صفحه ی Fetch as Google تنها امکان ثبت تک تک لینک ها وجود دارند و متاسفانه راهی برای ثبت دسته ای از لینک ها به صورت همزمان وجود ندارند . البته شاید در آینده این امکان نیز به ابزار Fetch as Google وبمستر نیز اضافه شود.

 ۲-تفاوت گزینه Fetch و Fetch and render چیست ؟

Fetch و Fetch and render نیز در اصل یک چیز هستند تنها فرق آن ها این است که وقتی گزینه Fetch and render را انتخاب میکنید علاوه بر Fetch صفحه گزارشی مختصر و پیش نمایشی از سایت شما ارائه میدهد.

 ۳- استفاده زیاد از Fetch as Google آیا ضرر دارد ؟

خیر ؛ زیرا گوگل برای هر یک از گزینه ها محدودیتی قرار داده است

به عنوان مثال برای گزینه Crawl only this URL فقط میتوانید در ماه ۵۰۰ دفعه درخواست کنید و همچنین برای گزینه Crawl this URL and its direct links نیز فقط میتوانید در ماه ۱۰ دفعه درخواست کنید.

ارسال پاسخ