بهینه سازی تگ ها

چگونه تگ بهینه بنویسیم؟

تگ ها در چه مواردی مفید هستند؟

 مهم ترین دلیل مفید بودن تگ ها ایجاد ساختار مناسب و لینک های داخلی مرتب و منظم میباشد.دومین دلیلی که تگ ها بسیار مورد استفاده قرار گرفتند این است که این کلمات کوتاه میتوانند به بالا بردن چگالی کلمات کلیدی کمک کنند.اما دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد تگ باعث افزایش بیش از حد چگالی میشود در نتیجه پست به اسپم تبدیل میشود.

بسیاری از سایت های بزرگ دنیا پست هایی بدون تگ دارند.تگ تنها یک عامل مثبت میتواند باشد.بهترین مثال (www.seomoz.org) میباشد پست های این وب سایت همگی بدون تگ هستند و همیشه در بهترین جایگاه ها قرار میگیرند,پس سایت بدون تگ هم امکان پدیر است.توجه داشته باشید اگر واقعا تگ نکته ی اساسی و مهم در سئو بود یکی از بزرگ ترین شرکت های سئو و بازاریابی اینترنتی جهان حتما از آن استفاده میکرد.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب چه کلمات کلیدی به معنا تگ و چه به معنای کلمات اصلی وبسایت کار بسیار پیچیده و مهمی میباشد.این فعالیت در دنیای سئو به عنوان Keyword Research شناخته میشود.برای نوشتن تگ بهینه چند قدم کلی وجود دارد:

  • انتخاب کلمه ی کلیدی تک بخشی
  • بررسی مقاله و المنت های سئو براساس آن کلمه
  • بررسی کلمه ی کلیدی مورد نظر در دیگر وبسایت ها و نتایج
  • پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط

مهم ترین بخش در شناسایی تگ برای پست ها بررسی خود پست است.قبل از هرکاری شروع کنید به بررسی پست و هدفی که در نوشتن آن دارید.به طور قطع نوشته ی شما دارای چند کلمه اساسی است که محتوای شما را به بهترین شکل معرفی میکنند.

پس از پیدا کردن کلمات کلیدی مورد نظر با استفاده از سرویس هایی مانند Google Insights و یا Adwords External بررسی کنید که تگ های انتخابی چقدر مورد جستجو قرار میگیرند و در چه مناطقی کلمه مورد نظر بیشتر جستجو میشود.

با کمک ابزارهایی مانند Google Adwords میتوانید کلمات مرتبط با تگ های خود را پیدا کنید و از آنها در پست ها استفاده کنید.

نکات مهم:

  1. سعی کنید به جای تولید تگ های اسپم و بی معنی با استفاده از تگ های پیش بینی شده وبسایت خود را از نظر ساختار لینک داخلی قوی کنید.
  2. تگ ها کلماتی یک بخشی هستند اگر تگ شما چند بخشی است چند تگ محسوب میشود.
  3. از تکرار کلمات یک معنی در تگ ها خودداری کنید.عوض کردن کلمات و یا استفاده از کلمات هم معنی کمکی به شما نخواهند کرد بلکه بیشتر جنبه ی اسپم بودن پست را افزایش میدهند.
  4. به خاطر داشته باشید که گوگل برای وبسایت هایی تگ های زیاد و بی معنی دارند آپدیت مخصوص ارائه کرده است.
  5. تعداد تگ های پیشنهادی  برای هر پست ۱۰ کلمه میباشد.توجه داشته باشید مقصود ۱۰ کلمه یک بخشی است.

ارسال پاسخ