تاثیر پلاگین ها بر سئو سایت

تاثیر پلاگین (افزونه ها)بر  سئو سایتپلاگین ها افزونه هایی هستند که در  سئو سایت و بهینه سازی سایت تاثیر بسیار شگرفی دارند، برای بهینه سازی سایت و تصحیح محتواهای تکراری نیز می توان از پلاگین ها استفاده کرد. یکی از پلاگین ها که بر  سئو سایت تاثیر دارد پلاگین گوگل سئو است که قادر به بهینه سازی سایت و ارتقای رتبه آن برای موتورهای جستجوگر است.پلاگین ها یا همان افزونه ها که از اجزای راه اندازی مدیریت سیستم وردپرس محسوب می شود امروزه توانسته نظر عده زیادی را به دلیل قابلیت های زیادی که در آن است به خود جلب کند.
البته همواره این نگرانی بوده که آیا با راه اندازی سایت و انتشار نوشته های جدید قابلیت های موجود در آن سیستم برای بهینه سازی صفحات سایت برای موتورهای جستجوگر تعبیه شده که در جواب باید گفته وردپرس به دلیل پلاگین های زیادی که در این زمینه وجود دارد به جرات می توان گفت بهترین گزینه محسوب می شود.تاثیر پلاگین ها بر  سئو سایت موضوع بسیار مهمی است که در این زمینه سه پلاگین قدرتمند در  سئو سایت و بهینه سازی سایت بسیار تاثیرگذار عمل می کنند، در انتخاب پلاگین سئو وردپرس به چهار نکته باید توجه کرد اولین مورد اینکه آیا اجازه درج عنوان برای سئو را به شما می دهد؟ آیا اجازه اضافه کردن متاتگ description و کلمات کلیدی را می دهد؟ و آیا نقشه سایت را می تواند ایجاد کند؟پلاگین های موثر در  سئو سایت عبارتند از  پلاگین wordpress seo by yoast که یکی از محبوب ترین و پراستفاده ترینپلاگین ها محسوب می شود، این پلاگین فرد را مجبور می کند که در محتوا بر یک کلمه کلید تمرکز کند و یادآوری می کند که حتما باید آن کلمه را در عنوان مطلب، URL صفحه، محتوا و توضبحات استفاده کند.
البته در تنظیماتی که در این پلاگین وجود دارد می توان عنوان و متای توضیحات صفحه را بر اساس هدف سئو خود تغییر داد، همان طور که گفته شد با رعایت دستورالعمل های ارائه شده توسط این پلاگین قدرتمند می توان تاثیر بسیار مثبتی بر افزایش ترافیک و رتبه سایت تان گذاشت. دیگر پلاگین ها موثر بر  سئو سایت می توان به All in one seo pack  اشاره کرد که این افزونه محیط کاملی را برای بهینه سازی وردپرس فراهم می کند و گزینه بسیار خوبی برای بهینه سازی سایت محسوب می شود، این پلاگین از ایجاد محتوای تکراری جلوگیری می کند و به صورت خودکار عنوان و متاتگ ها را برای صرفه جویی در زمان ایجاد خواهد کرد. از ویژگی های این پلاگین می توان به استفاده راحت و آسان، سازگاری با افزونه های دیگر، بهینه سازی عنوان و متاها و… اشاره کرد.

از دیگر پلاگین های موثر در  سئو سایت پلاگین seo ultimate است که علاوه بر بهینه سازی عنوان سایت، متاهای og را برای صفحه اصلی، پست ها، صفحات و صفحه پروفایل به صورت خودکار ایجاد می کند از ویژگی های جالب این پلاگین، نمایش برجسته تصویر پروفایل گوگل پلاس در کنار پست است.برایجلوگیری از  اختلال در سایت بهتر است یکی از این پلاگین ها را نصب کنید.

افزونه ساخت نقشه سایت Google XML Sitemaps

حتماً تا کنون با این افزونه و یا حداقل نام آن برخورد کرده اید. می توان این افزونه را قوی ترین و البته محبوب ترین افزونه ساخت نقشه سایت XML برای سیستم وردپرس دانست که خوشبختانه برای استفاده از آن نیاز به هیچ تنظیمات خاصی نیز نیست و کاربران تازه کار نیز می توانند از آن به راحتی استفاده کنند. اما اگز می خواهید بدانید که چرا باید سایت یا وبلاگ ما یک نقشه سایت استاندارد XML داشته باشد باید بگوییم که با استفاده از این فایل ما می توانیم بخش ها و صفحات مختلف سایت خود را به راحتی به گوگل ، یاهو و دیگر موتورهای جستجوگر معرفی کنیم و با این کار به آن ها در درست ذخیره سازی آن ها کمک کنیم. همچین با استفاده از روش هایی می توانیم صفحات مختلف سایت خود را برای معرفی به موتورهای جستجوگر رتبه بندی کنیم که افزونه Google XML Sitemaps این کار را نیز می تواند به صورت خودکار با توجه به تعداد نظرهای هر نوشته و صفحه انجام دهد.

امکانات نقشه سایت ساز Google XML Sitemaps

اما اگر می خواهید با دلیل معروف و محبوب شدن این افزونه بین وبمستر ها و وبلاگ نویسانی که از سیستم وردپرس استفاده می کنند آشنا شوید می توانید لیست امکانات و ویژگی های این افزونه را در زیر بخوانید تا بهتر با مزایای که این افزونه بر دیگر افزونه های ساخت نقشه سایت XML دارد آشنا شوید.

1. این افزونه خیلی وقت است که در حال توسعه است و این روزها می توان گفت به نقطه اوج خود رسیده و هیچگونه مشکلی در آن یافت نمی شود.

2. امکان ساخت نقشه سایت های فشرده سازی شده و به صورت معمول ( XML ) با این افزونه وجود دارد که موتورهای جستجوگر به خاطر حجم کمتری که اینگونه از فایل ها دارند و سرعت در دسترسی به آن ها علاقه خاصی را به آن ها نشان می دهند.

3. بعد از نوشتن هر مطلب یا انتشار صفحه ی جدیدی در سایت شما نقشه سایت شما نیز توسط Google XML Sitemaps بروزرسانی می شود و می توانید در تنظیمات این افزونه معین کنید که این عمل به موتورهای جستجوگر نیز مانند گوگل ، بینگ و یاهو نیز خبر داده شود.

4. همانطور که در بالا نیز گفتیم این افزونه این امکان را به شما می دهد که به صورت خودکار نوشته های مختلف موجود در سایت یا وبلاگ شما بر اساس تعداد نظرهایی که بازدید کنندگان سایت شما برای آن ها ارسال کرده اند در فایل نقشه سایت شما امتیاز بندی شوند. همچنین می توانید برای بخش های مختلف سایت خود مانند برچسب ها ، دسته بندی ها ، نوشته ها و … حداقل / حداکثر امتیاز که این افزونه می تواند به صورت خودکار به آن ها بدهد را مشخص کنید.

5. تعیین این موضوع که صفحات آرشیو ، دسته بندی ، برچسب ها و … در نقشه سایت شما وجود داشته باشند یا خیر ؛ با استفاده از این افزونه در دست شما است و می توانید این تنظیمات را از بخش مدیریت این افزونه در پیشخوان وردپرس خود تنظیم کنید.

6. با بسیاری دیگر از افزونه های موجود برای وردپرس این افزونه سازگاری دارد و به خاطر همین موضوع در هنگام استفاده از بعضی از پوسته ها و افزونه های دیگر به شما از طرف آن ها پیشنهاد می شود که برای سئو سایت خود از افزونه Google XML Sitemaps استفاده کنید.

7. نسخه نقشه سایت ساخته شده با این افزونه یا تمامی موتورهای جستجوگر محبوب در بین کاربران اینترنتی مانند گوگل و یاهو سازگار است و آن ها می توانند به راحتی محتوای موجود در این فایل سایت شما را بخوانند که دلیل اصلی این موضوع استاندارد بودن ساختار فایل های ساخته شده توسط این افزونه است.

افزونه سئو تصاویر سایت SEO Friendly Image

سئو و بهینه سازی تصاویر موجود در نوشته های سایت می تواند تاثیر مثبت قابل توجهی را در تعداد بازدید کنندگان سایت که از موتورهای جستجوگر تصویر مانند Google Image به سایت شما هدایت می شوند را داشته باشد اما در اکثر اوقات نادیده گرفته می شوند. دلیل این موضوع معمولاً این است که نویسندگان وبلاگ ها تمرکز اصلی خود را بر روی نوشتن مطالب جدید برای سایت یا وبلاگ خود می گذارند و در هنگام انتشار نوشته های جدید برای سئو قسمت های مختلف محتوای نوشته خود مانند تصاویر و عکس های موجود در آن انرژی نمی گذارند.

اما با استفاده از افزونه رایگان SEO Friendly Image می توایند وظیفه بهینه سازی تصاویر سایت خود را که بخش بزرگی از آن بهینه سازی عنوان ( Title ) و توضیحات کوتاه آن ( Alt ) است به این افزونه سپرده و تنها تصاویر مورد نظر خود را با استفاده از بخش افزودن نوشته آپلود کرده و در نوشته های خود استفاده کنید. بعد از مدتی استفاده از این افزونه حتماً با دیدن تاثیرات آن در جذب بازدید کنندگان جدید از بخش جستجوی تصاویر موتورهای جستجوگر تعجب می کنید.

همچنین استفاده از این افزونه باعث می شود ساختار HTML صفحات سایت شما به صورت صحیح تری در بیاید از نظر معیارهای تعیین شده توسط W3C که این امر نیز باعث بهینه تر شدن سایت شما برای موتورهای جستجوگر می شود.

افزونه جلوگیری از محتوای تکراری Auto Read more Generator

یکی از دلایل به وجود آمدن محتوای تکراری در سایت شما که یک امتیاز منفی بزرگ نیز برای رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر مانند گوگل است این موضوع است که نوشته های جدید سایت شما در صفحه اصلی آن به صورت کامل نمایش داده می شوند و در صفحات آن نوشته ها نیز دوباره به همان صورت وجود دارند. البته در بعضی از پوسته ها با استفاده از تگ چکیده نوشته این مشکل به راحتی و بدون نیاز به تغییرات حل شده است.

اما با استفاده از این افزونه به صورت خودکار و بدون نیاز به دستکاری کدهای موجود در پوسته سایت وردپرسی خود در صفحه اصلی ، دسته بندی ، بر چسب ها و دیگر صفحه های آرشیو سایت وردپرسی شما تنها خلاصه ای از نوشته های شما نمایش داده می شود و در انتهای آن تگ خواندن ادامه مطلب قرار می گیرد که بازدید کنندگان با کلیک بر روی آن می توانند به صفحه اصلی نوشته سایت شما بروند و به خواندن کل نوشته مربوط بپردازند. اما این کار علاوه بر جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری در صفحات سایت یا وبلاگ شما با عث کاهش Bounce Rate ( درصد افرادی که پس از ورد به سایت شما بدون دیدن صفحه ی دیگری از آن خارج شده اند ) می شود که این امر به نوعی به افزایش زمانی که بازدید کنندگان در سایت شما می مانند تاثیر مستقیم می گذارد.

افزونه ساخت لینک در نوشته ها SEO Smart Links

اگر تنها دوست دارید کلمات کلیدی سایت شما که در نوشته ها و صفحات سایت شما استفاده شده اند به صورت خودکار به صفحاتی که بیشتری رابطه را به آن ها دارند لینک شوند و از این طریق رتبه صفحات سایت شما در صفحه نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر در رابطه با آن کلمات کلیدی بالا برود بهترین افزونه ای که می توانید از آن اسشتفاده کنید افزونه SEO Smart Links است.

تنها کافی است بعد از دانلود و نصب این افزونه بر روی سایت وردپرسی خود به قسمت تنظیمات این افزونه بروید و انتخاب کنید که دوست دارید در کدام صفحه و بخش های سایت شما این افزونه کلمات کلیدی سایت شما را لینک کند. البته برای اینکه این عمل از طرف موتورهای جستجوگر به عنوان یک اسپم و لینک دهی خودکار شناخته نشود پیشنهاد  می کنم در قسمت Max Links صفحه تنظیمات این افزونه در پیشخوان وردپرس عدد 3 یا 4 را تایپ کنید. با این کار در هر صفحه از سایت یا وبلاگ وردپرس شما حداکثر 4 کلمه کلیدی انتخاب شده و به صورت خودکار به صفحات مرتبط خود لینک می شوند و این عمل دیگر توسط موتورهای جستجوگر به عنوان یک لینک دهی غیر مجاز و تنها برای افزایش رتبه آن صفحه شناخته نمی شود.

افزونه سازگاری سایت با شبکه های مجازی Social Graph Protocol

آیا شما نیز از شبکه مجازی فیس بوک برای تبلیغات سایت خود و ایجاد محیطی برای خبر رسانی در مورد آخرین تحولات سایت خود استفاده می کنید ؟ آیا می دانید که شبکه های مجازی و مخصوصاً فیس بوک می تواند چه ترافیک بازدید کننده ای را به سایت شما هدایت کند ؟ افزونه رایگان Social Graph Protocol به شما کمک می کند به راحتی اگر برای سایت خود یک صفحه فیس بوک ساخته اید که آموزش آن را در نوشته چگونگی ساخت صفحه فیس بوک بررسی کردیم محیط آنالیز آن را به پیشخوان وردپرس خود انتقال دهید.

همچنین از دیگر امکانات پر استفاده ی این افزونه این است که با اضافه کردن تگ های مربوط به اشتراک گذاری صفحات سایت در فیس بوک به صفحات سایت وردپرسی شما ، در هنگامی که بازدید کنندگان سایت شما قصد اشتراک گذازی نوشته ای از سایت شما با دیگر دوستان خود در فیس بوک را دارند اشتراک گذاری آن ها به صورت خیلی زیبا تر و مثلاً با استفاده از تصویر شاخص و اصلی نوشته شما انجام شود که این امر باعث افزایش تعداد کلیک های انجام شده بر روی لینک شما در شبکه مجازی فیس بوک می شود.

 

ارسال پاسخ