سئو برای کسب و کار اینترنتی

نقش سئو در کسب درآمد از اینترنت !

سئو برای کسب و کار اینترنتی !

آیا سئو باعث فروش بیشتر میشود ؟

این روزها بین کسب و کارهای اینترنتی بحث سئو و بهینه سازی سایت بسیار داغ است و همه سعی می کنند که صفحه اول موتورهای جستجو به خصوص گوگل را از آن خود کنند تا بتوانند به کاربران و مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنند و از  رقبا سبقت بگیرند.

اما در این میان سوالات زیادی پیش می آید که صاحبان این کسب و کارها قبل از شروع عملیات سئو و همچنین پرداخت هزینه های این کار همیشه می پرسند که ما در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

نقش سئو در کسب و کار اینترنتی و افزایش درآمد

برای موفقیت در هر نوع کسب و کاری شما نیاز به انجام تبلیغات و بازاریابی خواهید داشت تا توسط خریداران بالقوه دیده شوید، این مورد در اینترنت نیز مصداق دارد و باید عملیات بازاریابی اینترنتی انجام دهید.

یکی از این روش های بازاریابی اینترنتی همان سئو می باشد، طبق آمارهای منتشر شده حدود ۸۰ درصد کاربران توسط موتورهای جستجو به وب سایت ها هدایت می شوند و باز هم طبق همین آمار روزانه بیش از ۳ میلیارد عبارت در گوگل جستجو می شود، بنابراین بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو امری ضروری محسوب می شود.

بیشتر کاربران قبل از خرید کردن محصول یا خدمات مورد نیاز خود ابتدا در موتورهای جستجو شروع به گشتن میکنند و بیش از ۵۰ درصد آنها همیشه محصول یا خدمات خود را از همین راه تهیه و خریداری می کنند، کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو وارد وب سایت شما می شوند دقیقا همان خریدارن هدف و بالقوه می باشند.

احتمال اینکه این کاربران تبدیل به خریداران و مشتریان وب سایت شما شوند بسیار زیاد می باشد، همچنین این امر باعث خواهد شد تا میزان سود و بازگشت سرمایه شما افزایش پیدا کند.

فرض کنید امروز شما می خواهید یک گوشی موبایل آندرویدی بخرید، حتما برای اینکه اطلاعات بیشتری به دست بیاوردید ابتدا در موتورهای جستجو مانند گوگل شروع به گشتن خواهید کرد، سایت هایی که بر روی سئو خود کار کرده اند حتما در لیست جستجو های شما قرار می گیرند.

شما از این سایت ها بازدید خواهید کرد، اگر شما گوشی مناسب خود را پیدا کنید و به اطلاعات کافی و دقیق درباره گوشی مورد نظر دست پیدا کنید و همچنین سایت مورد نظر نکات بازاریابی را به درستی در سایت خود پیاده سازی کرده باشد به احتمال ۸۰ درصد آن کالا را تهیه خواهید کرد.

البته مسئله ایجاد اعتماد سازی در وب سایت نیز بسیار مهم است که کاربر بتواند به شما اعتماد کند تا اقدام به خرید نماید که این مورد برای خودش مقوله ای دیگر است .

البته بهینه سازی  وب سایت نیازمند یک سری مراحلی می باشد که در یک مقاله های دیگر با عنوان مهمترین نکته در بهینه سازی سایت یا سئو در سایت موجود است.

ارسال پاسخ