سئو سازی وردپرس

سئو سازی وردپرس

سئو مخفف عبارت SEARCH ENGINE OPTIMIZATION به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد .  سئو یعنی طراحی صفحات وب به گونه ایی که دلخواه موتورهای جستجو باشد . که این امر نیز در وردپرس به صورت دستی یا به صورت افزونه انجام می پذیرد .

افزونه سئو وردپرس

برای بهینه سازی وردپرس در حال حاظر تعداد بسیاری افزونه وجود دارد که شما میتوانید بر اساس خواسته و کاربرد افزونه آن را نصب و استفاده نمایید اما ما چندین افزونه جهت معرفی در این مقاله قرار می دهیم که به شرح زیر هستند :

افزونه سئو وردپرس WordPress Seo Yoast

افزونه سئو وردپرس Premium Seo Pack

افزونه سئو وردپرس All In One Seo Pack

افزونه سئو وردپرس Seo Ultimate

سئو وردپرس
سئو وردپرس

گردگیری وردپرس

عنوان گردگیری به این علت بیان شده که مفهوم تمیز کاری را برسانیم  برای مفاهیم بهتر به توضیح تک تک موارد می پردازیم :

• پاکسازی رونوشت نوشته ها

در حالت خودکار وردپرس پیش نویس و یا همان بازبینی از هر مطلب ذخیره میکند. این موارد در واقع پیشنویس هایی هستند که وردپرس بطور خودکار در دیتابیس شما ذخیره می کند . بطور مثال ، اگر تعداد صد نوشته داشته باشید ، آنگاه هر کدام حداقل یک نسخه بازبینی در دیتابیس دارند . حذف این موارد ، تا حدّی سرعت جستارهای وب سایت شما را افزایش می دهد .

• پیش نویس ها

منظور از پیشنویس یعنی این مطالب روزی آغاز شدند ولی هرگز به پایان نرسیدند و بدون انتشار به همان صورت کنترل پنل را ترک نموده اید . عده ای پیش نویس ها را برای روز مبادا نگه میداند اما دقت کنید که مرتب کردن پیش نویس ها و حذف کردن دسته ای از آنها که نیازی به آنها ندارید هر چند وقت یکبار برای سایت شما ضروری است . شما باید فضای سایتتان را تا جایی که امکان داره از مطالب غیر ضروری خالی کنید و بگذارید وردپرستان نفسی تازه کند.

• دیدگاه های حاوی اسپم و اسپم شده

اسپم ها در قسمت دیدگاه های سایت شما تظرات مخرب و مشکلاتی به وجود می آورند افزونهء اکسیمت برای مقابله با این اسپم ها تعبیه شده است . حتما از آن استفاده کنید.

• دسته ها و برچسب ها

یک تفکر غلط که در بین بعضی نویسندگان و مدیران وردپرس وجود دارد این است که گمان میکنند استفادهء زیاد از دسته ها و برچسب هادر رتبهء سایتشان در گوگل مهم است . اما این یک تصور کاملا غلط است و عملا هیچ نقشی در بهینه سازی سایت شما در موتورهای جستجوگر ندارد . با این وجود سایتهایی هستند که در آنها دسته هایی پیدا میشود که هیچ مطلبی در آنها وجود ندارد .

اگر مطلبی برچسب نا مربوط دارد آن را اصلاح کنید . برچسب ها وب سایت شما را مرتب و بهینه می کند. همچنین این امکان را به کاربران می دهد تا راحت تر مطالب مورد نظرشان را بیابند.

• پاکسازی دیتابیس

برای پاکسازی و خلوت کردن سایت شاید اولین جایی که به ذهنتان میرسد پاکسازی دیتا بیس باشد.اما اگر دیتابیس شما سنگین است و حجم بالایی دارد به دلیل حجم بالای مطالب و محتوای شما نیست بلکه به دلیل حجم بالای افزونه ها و تنظیمات پیش فرض وردپرس است که حجم بالایی از دیتابیس را اشغال کرده اند ، مواردی که تا به حال هیچ وقت به کار شما نیامده اند را حذف کنید .

• پاکسازی حافظه اطلاعات خوراک

وردپرس دارای یک مکانیزم داخلی برای ذخیره خوراک ها آر اس اس است که پس از ذخیره سازی میتواند آنها را در نوار ابزارک ها نمایش دهد .

اهمیت استفاده از سیستم وردپرس

وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوای محبوب می باشد که هیچ گونه محدودیتی در این سیستم جهت ارتقای سایت و جود ندارد علاوه بر این که محدود نیست بله برای مدیران سایت فرایند بهینه سازی را راحت تر نموده است . با بهینه سازی تخصصی سیستم وردپرس شما میتوانید در هر مورد که فعالیت دارید یک پیج در ان جستجو داشته باشید و در تمامی نتایج جستجو بدرخشید.

هدف از سئو وردپرس

• در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.

• باعث ایجاد برند می شود.

• باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.

• باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.

• باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد اگر سایت شما فروشگاهی باشد.

ارسال پاسخ