سئو و بهینه سازی وب سایت با لینکدین Linkedin

لینکدین یک وب سایت شبکه اجتماعی می باشد که کار آن ارتباط دادن افراد و کسب و کارهایشان به همدیگر می باشد.لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی کارا برای افراد حرفه ای با تخصص های مختلف می باشد در این شبکه اجتماعی  به زمینه های کسب و کار ومعرفی شغلی و مهارت های کاری افراد توجه بیشتری شده است بنابراین شبکه اجتماعی لینکدین برای معرفی تجارتمان و بالا بردن رتبه سایتمان (سئو وب سایت ) ابزار بسیار خوبی می باشد.
گام اول برای شروع کار در سایت لینکدین ایجاد یک صفحه برای تجارت شما است. بر هیچ کسی پوشیده نیست که استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین تا چه حد همانند فیس بوک و توییتر می تواند باعث پیشرفت کسب و کارتان شود.

یکی از مزایای سایت لینکدین استفاده از لایک مخاطبین به تخصص شماست یعنی هنگامیکه چند حرفه را در پروفایل خود قرار می دهید دوستان شما می توانند به تخصصتان رای دهند و آن تخصصی که رای بیشتری آورده است در صدر قرار گرفته و به راحتی در دسترس کاربران قرار می گیرد.

 معرفی شبکه اجتماعی لینکدین

نکاتی که در رابطه با شبکه اجتماعی لینکدین باید مورد توجه قرار داد عبارت است از:

1.پر کردن کامل تمام فیلدهای پروفایل خود در صفحات شبکه اجتماعی لینکدین

2.داشتن صفحه رسمی نیز یکی از موارد مهم می باشد که برای تجارت خود یک آدرس رسمی داشته باشید

3. کلمات کلیدی همان طور که در سئو شبکه اجتماعی فیسبوک که در مقاله قبلی گفته شد بسیار مورد توجه قرار می گیرد در شبکه اجتماعی لینکدین مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که باید در پروفایل و عنوان شغلی خود از کلمات کلیدی مربوطه را مورد استفاده قرار داد.

4. با لینک دادن به صفحات دیگرو معرفی آدرس سایتتان خود را به دیگران بشناسانید و طرفداران بیشتری را جذب کنید .

5. مقالات و موضوعاتی درباره زمینه شغلیتان و مهارت ها و عکس هایی درباره آن به اشتراک بگذارید و به بروزرسانی شبکه اجتماعی لینکدین توجه بسیاری بکنید.

6. پیشنهاد می شود که برای خود یک صفحه لینکدین درست کنید و توانایی ها و حرفه ی خود را به اشتراک بگذارید و واز طریق آن با افرادی که در زمینه کاری شما توانمندند در ارتباط باشید.

7. از انجا که استفاده از هر شبکه اجتماعی وقت و زمان زیادی را میطلبد بنابراین باید انرژی زیادی بگذارید تا جواب مورد نظر خود را بگیرید .

پروفایل خود را به طور کامل تکمیل نمایید

دقت نمایید تمامی فیلدهای پروفایل خود را به دقت تکمیل نموده و به طور کامل توضیحات مربوط به هر بخش را وارد نمایید. پر نمودن کامل پروفایل باعث بهتر پیدا شدن شما در نتایج جستجو و همچنین فیلترهای Linkedin می گردد و همچنین باعث می شود افراد مرتبط به زمینه شغلی و تحصیلی خود را راحتر بیابید. به عنوان مثال با پر نمودن فیلد مربوط به دانشگاه سایر کاربرانی که در Linkedin فیلد مربوطه را تکمیل نموده اند و در همان دانشگاه شما تحصیل نموده اند را به راحتی خواهید یافت.

درخواست آدرس صفحه رسمی نمایید

یکی از نکات دیگر سئو برای پروفایل Linkedin شما داشتن صفحه رسمی در آن می باشد. برای سئو بهتر پروفایل خود بهتر است آدرس صفحه رسمی خود را درخواست نمایید و برای آدرس خود نام خود و برای آدرس شرکت نام شرکت را وارد نمایید تا صفحه شما در نتایج جستجو بهتر نمایان گردد. به عنوان مثال صفحه رسمی من در لینکدین HTTPS://WWW.LINKEDIN.COM/IN/GHOFRANIHANIEH می باشد.

استفاده از کلمات کلیدی در عناوین شغلی

در تکمیل پروفایل در بخش مشاغل کلمات کلیدی مربوط به شغل خود را وارد نموده تا پروفایل شما با کلمات کلیدی مربوط به زمینه شغلی شما بهتر جستجو گردد که این مورد باعث سئو بهتر پروفایل شما می گردد. البته در انجام این کار زیادی روی ننمایید تا ظاهر پروفایل شما تبدیل به یک پروفایل اسپمی نباشد. سعی نمایید مهترین کلمات کلیدی را در عنوان شغلی و سایر کلمات کلیدی را در توضیحات شغلی استفاده نمایید.

اتصال به سایر کابران و گروه ها

از طریق لینکدین می توانید بین کاربران و صفحات جستجو نمایید و دوستان، همکاران و گروه های مرتبط به خود را بیابید. کافی است نام شخص و یا کلمه مورد نظر خود را در باکس جستجوی بالا وارد نمایید تا کلیه صفحات شامل آن کلمه برای شما نمایش داده شود. سعی نمایید دوستان خود و افرادی که می شناسید را بیابید و درخواست دوستی ارسال نمایید. عضویت و فعالیت در گروه ها نیز باعث شانس بهتر پروفایل شما برای دیده شدن خواهد بود.

آدرس وب سایت های خود را در بخش پروفایل درج نمایید

درج آدرس های وب سایت و همچنین آدرس سایر پروفایل ها باعث بالا رفتن تاثیر پروفایل شما بر روی سئو وب سایت شما خواهد گردید. در بخش وب سایت ها شما حداکثر سه وب سایت می توانید درج نمایید در نتیجه مهترین وب سایت های خود را در این بخش درج نمایید. این لینک به وب سایت شما یکی از مهترین بک لینک های وب سایت شما خواهد بود.

تصویر خود را بارگذاری نمایید

چیزی که معمولا کاربران لینکدینی که به دنبال سئو هستند بیشتر فراموش می نمایند در نظر گرفتن تصویر برای پروفایل می باشد. در نظر گرفتن تصویر پروفایل باعث می گردد به سایرین بفهماند که این پروفایل مربوط به چه شخصی می باشد وپروفایل شما ارتباط بصری بهتری با سایر کاربران برقرار خواهد کرد.

مهارت های خود را درج نمایید

در بخش مهارت های پروفایل خود حتما مهارت ها و تخصص های خود را وارد نموده. در بخش پروفایل مهارت ها به صورت لینک نمایش داده می گردد و به حالت دایرکتوری می باشد که در آن لیست کلیه اشخاصی که این مهارت و تخصص را دارند نمایش داده می شود. حضور در این دایرکتوری باعث رتبه بهتر سئو پروفایل شما می گردد.

فعالیت نمایید

برای آنکه از Linkedin بهترین نتایج را بگیرید می بایست به طور مستمر در آن فعالیت نمایید. به عنوان مثال روزی یکبار لینکدین خود را به روز رسانی نمایید که این کار را می توانید با ارسال و به اشتراک گذاری مطالب جدید انجام دهید. حضور مستمر در Linkedin باعث بالا رفتن اثر بخشی پروفایل شما بر روی سئو وب سایت خواهد شد. بر روی مطالب جالب سایرین لایک و نظر بگذارید تا حساب کاربری شما فعال تر گردد.

به اشتراک بگذارید

مطالب علمی و کاربردی در زمینه شغلی خود به اشتراک بگذارید و همچنین مقالات و مطالب وب سایت خود را در زمینه شغلی خود در به اشتراک گذاری نمایید. با این به اشتراک گذاری های مطالب وب سایت ورودی از Linkedin خواهید داشت که تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو  و بهینه سازی وب سایت شما خواهد داشت.

ارسال پاسخ