سئو چیست

سئو چیست؟

SEO مخفف عبارت SEARCH ENGINE OPTIMIZATION به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد. مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که باعث می شود موتورهای جستجو بازدیدکننده های بیشتری برای شما ارسال کنند.

تعداد بازدید کننده هایی که از این طریق برای شما ارسال می شود حد و اندازه ندارد، فقط کافی است شرایط را آماده کنید و موتورهای جستجو وب سایت شما را شایسته تر از دیگر وب سایتها تشخیص دهند تا  بازدیدکننده ها را برای شما فراهم کنند.

برای شروع کسب و کار آنلاین باید یک وب سایت راه اندازی کنید. اما راه اندازی وب سایت فقط قدم اول برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین می باشد. عده ای گمان می کنند که پس از راه اندازی یک وب سایت، بازدید کننده ها خود به خود وارد وب سایت می شوند و این برداشت کاملا غلط است.

برای اینکه وب سایت شما بازدید کننده داشته باشد چندین راه وجود دارد. اولین و ساده ترین راه تبلیغات در سایر وب سایتها می باشد. اما تبلیغات به هر شکلی که باشد بسیار هزینه بر است و در دراز مدت نمی تواند جواب گوی نیاز شما باشد. در اینترنت وب سایتهایی وجود دارد که بازدیدکننده ها را بصورت رایگان برای شما ارسال می کنند و بازدید و درآمد وب سایت شما را افزایش می دهند.

این وب سایتها در واقع همان موتورهای جستجو هستند. موتورهای جستجوی معروف عبارتند از گوگل، یاهو و بینگ. از آنجا که در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالا حداقل یک بار از یکی از این موتورهای جستجو استفاده کرده اید. و طرز استفاده از این موتورهای جستجو را می دانید.

سئو چه فایده ای دارد؟

پس از افزایش بازدید کننده های وب سایت است که می توانید روی کسب و کار آنلاین خود حساب باز کنید. کالای خود را بفروش برسانید، برای خدماتی که ارائه می کنید مشتری جذب کنید، کار خود را تبلیغ کنید و…

اینجاست که اهمیت سئو مشخص می شود و صاحب هر کسب و کاری که بخواهد از اینترنت درآمد بیشتری کسب کند باید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو به بهترین شکل ممکن بهینه سازی کند تا موتورهای جستجو ترافیک بیشتری بر روی وب سایت وی ایجاد کنند.

همانطور که از متن این مقاله مشخص است، میل به افزایش ترافیک از طریق موتورهای جستجو بین مدیران وب سایتها رقابتی ایجاد می کند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار آنلاین به دست بیاورند. اصطلاح تخصصی تر این رقابت SEM یا بازاریابی با موتورهای جستجو وجود می باشد که در مقالات آینده به آن خواهیم پرداخت.

وبمسترهای حرفه ای اینترنت میدانند که چرا سئو مهم است اما اگر جز تازه واردین دنیای وبمستری هستید بد نیست یک جواب مختصر به این پرسش بدهیم.

چرا سئو مهم است؟

پس از اینکه وب سایتی راه اندازی کردید، برای وب سایت خود به بازدیدکننده نیاز دارید. برای جذب بازدید کننده یا باید هزینه هنگفتی را بابت تبلیغات بپردازید یا از راههای رایگان استفاده کنید.

یکی از راههای رایگان افزایش بازدید سایت ، سئو و جذب بازدیدکننده و مشتری از گوگل میباشد. در بخش مقالات وب سایت سئو سم مقالات متعددی در مورد تاثیر سئو بر میزان فروش و درآمد کسب و کارهای اینترنتی ارائه شده است که میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر این مقالات را مطالعه نمایید.

چرا نباید سئو را پیچیده کرد؟

با توجه به نقشی که سئو در کسب درآمد برای سایتها دارد بسیاری از وبمسترها سئو را به یک جعبه جادویی و پر رمز و راز تبدیل کرده اند و برخی آن را یک موجود غجیب و غریب تصور میکنند. اما در واقع سئو آنقدرها هم پیچیده و دست نیافتنی نیست.

برای رسیدن به سئو ایدآل چه باید کرد؟

با خواندن سایتهای تخصصی در این زمینه اطلاعات خود را بروز کنید

نکات فنی از قبیل سایت مپ، کدهای HTML، متا تگها و… را در سایت خود اعمال کنید

محتوا تولید کنید که ویژه شما باشد

محتوا را برای کاربرانتان بنویسید نه برای ربات موتورهای جستجو

با ابزارهای آنلاین و افزونه هایی که طراحان وب بکار میبرند آشنا شوید و از آنها استفاده کنید

تبدیل قالب به قالب ریسپانسیو

ارسال پاسخ