فرمول های سئو سازی سایت

 

فرمول ها و  نکات  سئو سازی سایت

 

۱ –  نام دامنه (دومین ) سایت شما ، اولین قدم برای موفقیت در سئو 

سعی کنید بهترین ، کوتاهترین و مرتبط ترین نام را برای دامین خود در نظر بگیرید . به یاد ماندن نام سایت شما اهمیت ویژه ای دارد .

 

۲ – طول عمر نام سایت شما ، چه اهمیتی دارد ؟

تاریخ ثبت و انقضای دومین شما ، موتورهای جستجوگر را قانع میکند ، که شما اهداف جدی تری دارید ، پس در اولین فرصت دامین خود را ثبت کنید و تا آنجا که ممکن است آنرا برای زمانهای طولانی تری تمدید کنید . پنجساله و یا ده ساله میتواند گزینه های عالی باشد ، هرچند که سه ساله هم مناسب است .

 

۳ –  بهترین محتوای سایت چه ساختاری باید داشته باشد؟

طریقه تولید محتوا را در سایت  یاد بگیرید ، ساختار محتوای سایت شما باید به گونه ای باشد که ایتدا برای مخاطبین و سپس برای ربات های موتورهای جستجوگر جذاب باشد . آنقدر باید این موضوع را جدی بگیرید و بر روی آن تمرکز کنید تا ملکه ذهنتان شده و ناخودآگاه ، همواره آنرا رعایت کنید . این مهمترین اصل ماندکاری سایت شما  است .

 

۴ – چه کلمات کلیدی برای سئو مناسب است ؟

انتخاب کلمات کلیدی ، متناسب با محتوای مطلب ، بسیار حائز اهمیت است . حتما از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کرده و در انتخاب آنها با وسواس عمل کنید .

 

۵ –  نحوه تنظیم عکس مناسب سئو

استفاده از عکس ها ، بسیار به رشد سایت شما کمک میکند . یک عکس خوب و سئو سازی شده ، به اندازه یک مطلب طولانی میتواند در رنکینگ سایت شما موثر باشد . به هیچ عنوان ، قبل از خواندن و عمل کردن کل مطلب ( با کلیک بر روی تیتر ) ، هیچ عکسی را داخل سایتتان قرار ندهید و اگر داده اید آنرا اصلاح کنید .

۶ – به حجم صفحات و سرعت سایت خود اهمیت بدهید

سرعت باز شدن صفحات شما ، یکی از مهمترین عوامل لیست شدن سایت در موتورهای جستجوگر است . گاهی کم کردن حجم یک عکس ، شما را چند پله در نتایج موتورهای جستجو بالاتر می آورد . مقاله کامل را مرور کنید . نکات مفیدی در آن خواهید یافت .

 

۷ – پیوند های یکتا را چگونه بهینه سازی کنیم ؟

پیوندهای یکتا ، سریع ترین راه برای جذب و ایندکس شدن سایت شما از طریق رباتهای موتورهای جستجو گر است . در اولین فرصت و به بهترین شکل آنها را اصلاح کنید . مقاله را کامل و با دقت بخوانید ، شاید گاهی نتوانید اصلاحات را کامل انجام دهید که آن به قدمت سایت شما و میزان لینکهایی است که مثلا” گوگل به سایت شما داده است . ولی میشود از این به بعد آنها را مثل یک متخصص سئو تنظیم کرد

 

۸ –  انکرتکست (anchor text) و ترفندهای آن

وقتی قرار است به جایی در سایت خود لینک دهید ، و یا در سایتهای دیگر تبلیغات و تبادل لینک کنید ، باید دقیقا” بدانید که چگونه این کار را انجام دهید تا بیشترین بهره را ببرید . لینکهای درست و تخصصی ، نقش به سزایی در رتبه سایت شما و محبوبیت آن نزد مخاطبینتان دارد .

 

۹ – قانون سه کلیک

حتما در سایتتان ، قانون سه کلیک را برای راحتی کاربرانتان به کار ببندید .

 

۱۰ –  وقتِ ربات ها و خزنده ها را بیهوده نگیرید !!!

دقیقا بدانید که قرار است چه اتفاقی بیوفتد و دارید چه کاری انجام میدهید . کاملا” در ذهن داشته باشید که صفحه شما چگونه لیست میشود و چگونه به نمایش در می آید .

 

۱۱ – به هیچ عنوان کپی نکنید و مطالب را خودتان بنویسید و در بروز رسانی سایتتان نظم داشته باشید . مثلا” هر روز یا هر هفته .

فرمول های سئو ذکر شده تمامی نکات در زمینه سئو سایت نیست اما اصلی ترین و حیاتی ترین نکات می باشد

ارسال پاسخ