هر فردی که نیاز به تجارت الکترونیک را در زمینه ی کاری خود ببیند برای هر نوع فعالیت اقتصادی به ساخت وب سایت نیاز دارد.هر کسب و کاری هرچند کوچک برای معرفی محصولات و خدمات خود نیاز به طراحی وب سایت دارد به عبارتی یک سایت می تواند نقش یک بروشور تبلیغاتی را برای شما بازی کند حتی با امکاناتی بسیار بیشتر از یک بروشور ساده. شما با استفاده از یک سایت اینترنتی می توانید به راحتی محصولات خود را به بازدید کنندگان خود معرفی کنید.

همچنین از یک سایت اینترنتی می توان برای ایجاد ارتباط مؤثر میان اعضای یک سازمان هم استفاده کرد به صورتی که هر یک از اعضا در هر جا که باشند بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود از طریق سایت سازمان دسترسی پیدا کنند، از آخرین اخبار مطلع شوند و آخرین تغییرات را مشاهده کنند.

از دیگر مزایای ساخت وب سایت قابل دسترس بودن در شبانه روز می باشد.یک وبسایت به کسب و کار یا سازمان شما این امکان را می دهد که به صورت شبانه روز ۲۴ ساعت هر ۷ روز هفته ۳۵۶ روز سال باز باشد. داشتن یک وب سایت معادل داشتن یک کارمند مشغول به کار تمام ساعت حتی در تمام تعطیلات می باشد.

برای پیشی گرفتن از رقبای خود طراحی سایت حرفه ای می تواند یک مزیت روشن برای شما باشد.با طراحی سایت می توانید بازاریابی خود را گسترش دهید و میزان درآمد خود را بالا ببرید.

بالا بردن اعتبار حرفه ی شما توسط وب سایت یکی دیگر از دلایل ساخت وب سایت می باشد.داشتن یک وب سایت اعتماد مشتری را به کسب و کار شما بهبود می بخشد و از کسب و کار شما یک شرکت محترم و معتبر خواهد ساخت. و تصویر کلی کسب و کار خود را به عموم مردم بهتر جلوه خواهد داد و به نوبه خود باعث افزایش اعتماد مشتریان خود نسبت به سازمان و یا کسب و کار شما خواهد بود.

با توجه به اینکه روز به روز افراد بیشتری به اینترنت دسترسی پیدا می کنند وجود یک وبسایت می تواند شهرت کسب و کار شما را بیش از آنکه شما تصور می کنید بیشتر کند و این خود یک امتیاز برای بدست آوردن درآمد بیشتر می باشد.

یک وبسایت می تواند به شما کمک کند تا 24 ساعته فروشگاه شما یا کسب و کار شما برایتان ایجاد درامد کند.

حال فرض کنید شما صاحب یک فست فود هستید کافی است یک سری به برنامه های موبایل و همچینین سایت های مختلف بزنید و خواهید دید سایت های بسیاری هستند که تعداد بیشماری در آن صاحبان فست فود مشخصات آدرس کار  خود را گذاشته اند که معمولا این وبسایت ها و برنامه ها همگی ادرس کار و شماره تلفن را برجسته می کنند جوری که بازدید کننده اول از همه این دو را ببیند . حال فکر کنید که اگر آدرس وبسایت یا همان لینک یا پیوند سایت در کنار  شماره تلفن و  آدرس کار می آمد کدام مهمتر بود ؟؟؟ کاملا جواب مشخص است آدرس وبسایت خیلی مهمتر از شماره تلفن و آدرس کار خود است چون بازدیدکننده به راحتی بعد از ورود به سایتتان هم جذب کارتان می شود هم به شماره تلفن و ادرس کارتان خواهد رسید.

به علاوه شما با داشتن وبسایت می توانید خود و کسب و کارتان را در بزرگترین برنامه و وبسایت ها که همان موتورهای جستجوگر یا گوگل می باشند معرفی نمایید

دنیای مجازی یا همان اینترنت دیگر قسمتی از زندگی مردم شده و دیگر نمی شود آن را کوچک بشماریم وقتی وبسایت شما شناسنامه ی شما در فضای مجازی است و حتی در دنیای واقعی هم این شناسنامه را از شما می خواهند دیگر دنیای مجازی که جای خود دارد می خواهید این شناسنامه که گروه ما داشتن آن را خیلی راحت کرده را از دست بدین ؟

وبسایت های ما  به راحتی می تواند  دارای ارزشی همانند چند میلیون تومان  در طول یک سال بدست بیاورد . وبسایت شما تبدیل به یک برند در اینترنت تبدیل خواهد شد و همانطور که می دانید همه ی ما به برند پول خیلی خوبی می دهیم و دنیا را این روزها برند می چرخاند.

اگر شما در  شبکه های اجتماعی و برنامه های موبایل در چند سال اخیر عضو بوده اید حتما متوجه شده اید  که این برنامه ها و وبسایت ها پشت سر هم در حال منقضی شدن هستن و یکی می ررود  یکی دیگر جای آن را  می گیرد مثلا فیس بوک که خیلی در گذشته در داخل ایران فعال بود دیگر این روزها کمرنگ شده یا وایبر و .. که به جایش  این روزها تلگرام استفاده میشه یا خیلی چیزهای دیگر که پیوسته در حال تغییر و جابجایی کاربران از یک برنامه به برنامه ی دیگر هستن

مهم نیست در شبکه های اجتماعی و برنامه هایی در این زمینه چه اتفاقی برایشان می افتد در کل بهتر است از این برنامه ها برای بهبود بازدید وبسایتمان استفاده کنیم.

در کل به خصوص در ایران داشتن وبسایت شما مه تنها برای کسب و کار و … منقضی که نمی شود که هیچ تازه دارد آرام آرام داشتن وبسایت برای کسب و کار حتی برای هر شخص به یک ضرورت جدی تبدیل می شود چون در وبسایت ها امکان شخصی سازی آنها توسط شما به راحتی وجود دارد .

وبسایت باعث بالا رفتن کلاس کاری شما می شود اگر فرضا رستوران دارید اگر فقط آدرس وبسایتتان روی منوی غذا کنار شماره تلفن باشد تاثیر مثبتی بر روی مشتری به دلایل زیادی خواهد گذاشت

مهمترین ویژگی داشتن وبسایت و کار بر روی آن  این است که مالکیت صد درصد اطلاعات و مطالب آن مال خود شما است

در زمینه هایی مانند رستوران و کافی شاپ و … که هنوز در داخل کشور آنقدر وبسایت برای آنها نداریم و مطمئنن در آینده ای نزدیک یعنی در یک سال آینده همه به داشتن آن روی می آورند شما اصلا وقت رو از دست ندین و هم اکنون وبسایت خود را پایه ریزی کنید چون آدم هایی که از بقیه جلوترند موفق ترند و اینکه وبسایت یک شبه بوجود نمی آید منظورم از بانک اطلاعاتی و اسم و رسم دار شدنش و خوندنش در حتی موتور های جستجوگر این ها همه زمانبر هستند و این شما و زمان هستید که ارزش وبسایتتان را بالا می برید و آن را غیر قابل رقابت می سازید  .

در شبکه های اجتماعی چه به صورت موبایل چه به صورت وبسایت وقتی می خواهید فرضا حتی عکسی جذاب و دیدنی قرار دهید چقدر خوب است  که پایین عکس یک تبلیغاتی برای آدرس وبسایتتان انجام دهید .در حال حاضر همه ی شبکه های اجتماعی راهی برای تبلیغات وبسایتتان گذاشته اند که حتی افرادی که  شبکه های اجتماعی مختلف  در داخل کشور می سازند و یا توسعه می دهند هم دیگر به این رسیده اند که آدرس وبسایت مشتریان را جدی بگیرند چون خیلی به نفعشان هست ولی متاسفانه آنقدر در داخل کشور از روش های ساخته شده استفاده نمی شود و …

سعی کنید از تمام ابزار ها و برنامه هایی که هزینه ی بالایی برای آن صرف شده و به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته استفاده نمایید و کاربران و بازدیدکنندگان آن را به وبسایت خود بکشانید چون وبسایت شما می تواند برایتان درامد بالایی ایجاد نماید مثل فروش در آن و یا تبلیغات کارتان و … . ولی در کل باید یک ارتباط دوطرفه بین وبسایتتان و این برنامه ها ایجاد نمایید

بعضی می آیند می گویند وقتی شبکه های اجتماعی و برنامه های موبایل هستن چرا وبسایت داشته باشیم ولی ما می گوییم وبسایت شما یکطرف ، همه ی آن برنامه های موبایل و شبکه های اجتماعی یک طرف دیگر ، اگر بین این دو یک رابطه ی دوطرفه برقرار باشد خیلی عالی می شود و همچنین ویژگی های داشتن وبسایت عالی و کاری در زمینه ی کسب و کارتان آنقدر زیاد است  که بهتر است از آنها گذر نکنید  . آدرس وبسایتتان حتی در فضای غیر مجازی هم به اندازه شماره تلفن و حتی خیلی بیشتر از آن مهم و کاری بود و همیشه بهتر است کنار شماره تلفن خود آن را نیز بنویسید  مانند آگهی روزنامه یا لیست منوی غذا یا کارت فروشگاهتان و ….