مدیریت صفحه پرداخت ووکامرس با WooCommerce Checkout Manager

ویرایش فرم تسویه حساب ووکامرس

حذف و اضافه کردن فیلد ها در صفحه تسویه حساب ووکامرس

اگر قصد حذف فیلد های اضافی در صفحه ی تسویه حساب را دارید این کار به دو روش انجام می شود.

1-افزونه ووکامرس چک اوت منیجر یک افزونه کاربردی برای حذف یا اضافه کردن فیلد های قسمت خرید یا چک اوت ووکامرس هست  .شما با این افزونه میتوانید صفحه خرید ووکامرس را شخصی سازی کنید و مناسب با محصول خود ویرایش کنید و فیلد اضافه کنید یا کم کنید یا تکست اریا برای نوشتن متن بسازید.

افزونه WooCommerce Checkout Manager  نصب و فعالسازی کنید.

بعد از نصب افزونه به قسمت woocommerce-checkout-manager در تنظیمات وردپرس مراجعه کنید.

در این قسمت می توانید فیلد های اضافی را حذف کرده و یا فیلد جدید به صفحه تسویه حساب ووکامرس اضافه کنید.

2-ویرایش function.php

کد زیر را کپی کنید و آن را به فایل functions.php خود را اضافه کنید:

طریقه ی کارکرد کد زیر : اضافه کردن یک فیلتر برای تغییر فیلد های صفحه ی پرداخت ووکامرس، سپس حذف order_comments از آن صفحه .

در این مثال، ما به طور کامل order_comments را از فیلد های صفحه ی تسویه حساب حذف کردیم.

حال می خواهیم سایر زمینه ها را هم حذف کنیم!

اینجا یک لیست کامل از زمینه هایی که شما می توانید حذف کنید را داریم. توجه داشته باشید که ما فقط با اضافه کردن کد unset() عمل حذف را انجام می دهیم.

 // remove Order Notes from checkout field in Woocommerce add_filter( ‘woocommerce_checkout_fields’ , ‘alter_woocommerce_checkout_fields’ ); function alter_woocommerce_checkout_fields( $ fields ) { unset($ fields[‘order’][‘order_comments’]); return $ fields; }

3-ویرایش style.css

اگر شما با ویرایش فایل functions.php پوسته خود موافق نیستید ، می توانید از روش دوم ما استفاده کنید .ما می خواهیم برای حذف فیلد های صفحه ی تسویه حساب از راه پنهان کردن سی اس اس استفاده کنیم این راه ساده ترین روش حذف فیلد ها می باشد.

فایل style.css پوسته خود را باز کنید (نمایش > ویرایشگر > style.css) و کد زیر را به استایل پوسته اضافه کنید :

#order_comments_field { display: none; }

 استفاده از این کد فیلد مورد نظرمان را پنهان کند .اما از لحاظ فنی، هر کسی که می تواند با استفاده از ابزارهای برنامه نویسی (ماننذ Inspect element گوگل کروم) که با اکثر مرورگر ها موجود است می توان آن را رویت و استفاده کرد.

تمام فیلد ها در قالب html بارگزاری می شود ، بنابراین کد شما از قالب html حذف نمی شود (این امر در سرعت لود صفحه ی شما تاثیر منفی می گذارد و در نهایت از نظر گوگل نمره ی منفی دارد) . عمدتا ، عمل  پنهان کردن چیزهایی که شما می خواهید در یک صفحه نباشند توسعه ی خوبی به حساب نمی آید.

همچنین، توجه داشته باشید که شما هر فیلدی را نمی توانید با این روش پنهان کنید. تلاش برای مخفی کردن یک فیلد الزامی (به عنوان مثال، فیلدی که با ستاره مشخص شده باشد) از فرم غیر ممکن است . فیلد های الزامی باید توسط کاربر پر شود و چون اگر پنهان شده باشد نمی توان آن را پر کرد و ووکامرس اجازه نخواهد داد که کاربر به مرحله ی بعد ارسال شود.

 

ارسال پاسخ