Breadcrumb چیست؟

Breadcrumb یک امکان بسیار جالب هست که میتوانید در سایت قرار دهید.

BreadCrumb یک راه بسیار ساده و مفید برای راهنمایی بهتر کاربران و اسپایدر ها است و تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو سایت دارد.Breadcrumbs در واقع مسیری که کاربران شما طی می‌کنند تا به نوشته‌ای برسند را نشان می‌دهد. Breadcrumbs [+] نام افزونه‌ای است که این قابلیت را به وبلاگ شما می‌دهد. یعنی به افزودن تغییراتی به پوسته‌ی شما این امکان را به شما می‌دهد که این لیست را در کجای صفحه کا مایل بودید، به نمایش بگذارید.

این روش باعث میشود که در نتایج جست و جو شما به جای قرار گرفتن کل متن حالت Navigation ایجاد شود که توسط ان نشان داده می شود که متن شما که مثلا در مورد اموزش سئو هست در کدام مجموعه قرار دارد این امر باعث میشود اسپایدر در کنار Crawl کردن متن یک صفحه توسط راهنمای موجود به دیگر صفحات هم برود و ان صفحات هم ایندکس کند.
Breadcrumb یک سری لینک است که به کاربر به صورت تو در تو نشان میدهد الان در چه قسمتی از سایت هست این امکان در سیستم های دیگر به نام های مختلف مثلا speedbar دیده میشود.
مثالی از Breadcrumb چیست:

صفحه اصلی-آموزش سئو-سئو وبهینه سازی سایت

برای اینکه این قابلیت به سایت وردپرسی خود اضافه کنید میتوانید از پلاگین هم کمک بگیرید اما روشی که در این پست آموزش داده شده بدون نیاز به نصب  پلاگین است.

ابتدا کد زیر رو در فایل functions قالبقرار بدید:

BreadCrumb چیست؟ساخت نشانگر صفحات بدون پلاگین
ساخت نشانگر صفحات بدون پلاگینBreadCrumb چیست؟

اگر Bread Crumb شما در ان کلمات کلیدی وجود داشت و همچنین در Url هم امده بود این امکان برای شما به صورت کامل سئو شده و به عنوان یک امتیاز مثبت در سئوسازی شما محسوب میشود.

ارسال پاسخ