معرفی ابزارهای تحلیل و آنالیز سایت

آموزش سئو سایت-ابزارهای تحلیل و آنالیز سایت

تحلیل و آنالیز سایت نیازمند تخصص ویژه ای است و از اینرو نمی توان بدون رعایت تکنیک‎ها‎ی آنالیز سایت، برای این کار اقدام نمود. ممکن است افراد زیادی به آموزش  سئو سایت و بهینه سازی سایت علاقه داشته باشند، اما به دلیل عدم تخصص در این زمینه موفقیت چندانی کسب نمی کنند. اما این افراد نیز با فراگیری برخی ابزارهای تحلیل و بررسی سایت می‎توانند سایت خود را آنالیز کنند.

تولید محتوای سایت مناسب و تجزیه و تحلیل وب سایت از راه‎ها‎یی است که به منظور ارتقا رتبه سایت صورت می‎‎گیرد. در واقع با آنالیز سایت می‎‎توان موقعیت‎ها‎ی نامحدودی برای تبلیغات شرکت به وجود آورد که بدین منظور سایت باید دارای رتبه بالایی در موتورهای جستجو باشد.
آنالیز وبسایت به مدیران سایتها کمک می‎‎کند تا بدانند چه کارهایی بر روی سایت صورت گرفته و هر یک از این کارهای چه نتایجی را برای سایت به همراه داشته است. همچنین با این روش می‎‎توان میزان دستیابی شرکت به اهداف را نیز مشخص ساخت. با استفاده از این متد می‎‎توان تعداد بازدیدکنندگان سایت، میزان نمایش و کلیک‎ها‎‎ی آگهی‎ها‎‎ و هزینه‎ها‎‎ی آنها، تعداد تبدیل بازدیدکننده به مشتری، محبوبترین صفحات وب، گزارش گوگل از نرخ جستجوی کلمات کلیدی، موارد مورد توجه کاربران و بازدیدکنندگان سایت، مدت زمان مشاهده سایت توسط بازدیدکنندگان، طرز تلقی بازدیدکنندگان نسبت به صفحات سایت و … را مشاهده نمود.

مزایای آنالیز سایت

–    متن‎ها‎ی لنگری
–    بازیابی مسیردهی‎ها‎
–    تغییر وجود لینک‎ها‎
–    افزایش بازدیدکنندگان
–    حذف محتوای تکراری
–    افزایش محتوای جدید
–    کاهش آدرس‎ها‎ی طولانی
–    وجود صفحات پایانی و مرده
–    وضعیت نام سرویس میزبانی
–    حذف تگ‎ها‎ی عنوان تکراری
–    حذف تگ‎ها‎ی عنوان طولانی
–    حذف تگ‎ها‎ی عنوان چندگانه
–    از بین بردن لینک‎ها‎ی شکسته
–    کاهش و حذف خطاهای سرور
–    Meta Description تکراری
–    ایجاد قابلیت دسترسی به سایت
–    حذف تگ‎ها‎ی عنوان فراموش شده
–    شرح تصاویر و بارگذاری تصاویر جدید
–    بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو
–    ارتقا سرعت بازاریابی در موتورهای جستجو
–    حذف صفحاتی که موجب کاهش سرعت سایت می‎‎شوند
–    اطلاع از میزان سرعت سایت و تلاش برای  افزایش سرعت آن

 با آنالیز سایت تمام باگها و کاستی های سایت مشخص خواهد شد و با این روش می توان نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت نماییم.

 

تحلیل و آنالیز سایت با استفاده از ClickHeat

با استفاده از سایت ClickHeatمی‎توان صفحات پربازدید و صفحات با بازدید کم را مشخص کرد. همچنین با ارائه ابزار نقشه گرمایی HeatMap و تجزیه و تحلیل اسکرول صفحه، حرکت ماوس و کلیک‎ها‎ی بازدیدکنندگان قابل تشخیص است. زمانی که کاربران بر روی یک صفحه تمرکز می‎کنند، می‎توان از طریق این سایت آن را بررسی کرد. با مشخص شدن موفقیت یک صفحه، می‎توان علت آن را جویا شده و از آن به عنوان راهکاری برای موفقیت بیشتر و بهینه سازی سایت استفاده نمود.

تحلیل و آنالیز سایت با ابزار Google Analytics

ابزار تجزیه و تحلیل گوگل آنالیتیکس، قسمتی با نام In Page Analytics وجود دارد که از سایت را برای کاربر تصویری نمایش می‎دهد. بر طبق گزارشات این ابزار مدیر سایت متوجه می‎شود بازدیدکنندگان بیشتر در کدام قسمت سایت کلیک کرده اند. علاوه بر این، اطلاعات نرخ بازدید صفحات وب نمایش داده می‎شود. ابزار گوگل آنالیتیکس برای آمارگیری و بهینه سازی وب سایت قابل استفاده است.

تحلیل و آنالیز سایت با سایت Check My Colours

با استفاده از ابزار Check My Colours می‎توان رنگ‎ها‎ی پیش زمینه و پس زمینه وب سایت را مورد بررسی قرار داد. در این ابزار پیشنهادات و گزارشات در قالب نمودار و بر اساس استاندارد سازمان W3C ارائه می‎شود.

تحلیل و آنالیز سایت با ابزار Bing webmaster tools

ابزار Bing webmaster ، به عنوان یکی از موتورهای جستجوی شرکت مایکروسافت می باشد که توانسته است به عنوان یکی از ابزارهای تحلیل و بررسی سایت برتر شناخته شود. برای استفاده باید آدرس سایت را در آن ثبت نمود و در نهایت اطلاعات دقیقی در رابطه با کلمات کلیدی، ورودی کاربران از شهرهای مختلف، باگهای صفحات سایت و … را بدست آورد.

تحلیل و آنالیز سایت با ابزار User Testing

سایت User Testing ابزاری دقیق برای تحلیل و آنالیز سایت که از سرعت بالایی برخوردار است. این ابزار بصورت شبکه ای عمل می‎کند و بسیاری از وبمسترها جهت بهینه سازی وب سایت خود از آن استفاده می‎کنند. برای آگاه شدن نظر کاربران در رابطه با وب سایت، ابزار User Testing مناسب است.

تحلیل و آنالیز سایت با ابزار Google Website Optimizer

ابزار Google Optimizer توسط کمپانی گوگل طراحی و در اختیار کاربران قرار گرفته است. بنابراین می‎توان از طریق آن پارامترهای مورد نظر این موتور جستجو را شناسایی و اجرا نمود. این ابزار کاربران را قادر می‎سازد تا بتوانند میزان ترافیک و بازدید سایت خود را افزایش دهند. به کمک این ابزار می‎توان محتواهای سایت را بررسی و آنالیز کرد.

تحلیل و آنالیز سایت با ابزار Five second Test

سایت Five second Test به عنوان یکی دیگر از ابزارهای آنالیز وب سایت شناخته می‎شود که می‎تواند نقاط ضعف و قوت سایت را تشخیص دهد. از آنجا که این ابزار سرعت بالایی برای آنالیز سایت دارد، لذا از سوی وبمسترها محبوبیت بالایی دارد. بواسطه آن می‎توان تصویری از طراحی وب خود را در سایت آپلود کرد. تحلیل و بررسی سایت در دو مرحله صوررت می‎گیرد که در پایان، به کاربر یک لینک ارائه می‎شود تا آن را در اختیار کاربران سایت خود قرار دهد.

تحلیل و آنالیز سایت با ابزار Clixpy

سایت Clixpy قابلیت نشان دادن کاراکترهای مورد پسند بازدیدکنندگان سایت را دارد. همچنین از طریق آن خروج سریع بازدیدکنندگان مشخص می شود.

ابزار Click Density

سایت clickdensity یک ابزار همه کاره به منظور تحلیل و آنالیز سایت مورد استفاده قرار می گیرد که با کمک ابزار گرمایشی آن می‎توان صفحات کلیک شده را شناسایی کرد.

ابزار Browsershots

بوسیله سایت Browsershotsمی‎توان صفحات وب را در مرورگرهای مختلف و سیستم عامل‎ها‎ی گوناگون تجزیه و تحلیل کند و یک اسکرین شات به کاربر ارائه نماید. این سایت برای طراحان شناخته شده است.

تحلیل و آنالیز سایت با ابزار Access Color

ابزار Access Color به منظور بررسی روشنایی و کنتراست رنگ‎ها‎ی استفاده شده در زمینه سازی سایت استفاده می‎شود. از این طریق می‎توان میزان محبوبیت رنگ‎ها‎ در نزد کاربران را آنالیز نمود.

تحلیل و آنالیز سایت با ابزار ClickTale

از طریق سایت ClickTaleمی‎توان اطلاعات زیادی در رابطه با فعالیت و بازدید کاربران از طریق ابزار گرمایشی HeatMap بدست آورد. از جمله امتیازات این ابزار، دقت بالا در آنالیز وب سایت و توانایی بررسی جزئیات سایت می‎باشد. برای مثال زمان بارگذاری لینک‎ها‎، نسبت کلیک‎ها‎ی انجام شده روی لینک‎ها‎، تردید کلیک کاربران روی لینک‎ها‎ و … شناسایی می‎شود.

تمامی ابزارهای ذکر شده در تحلیل و آنالیز سایت می تواند به سئو سایت شما کمک شایانی نماید.

ارسال پاسخ