آدرس سایت با WWW یا بدون WWW و تاثیر آن در سئو سایت

 WWW و تاثیر آن در سئو سایت

 

توجه داشته باشید در یک آدرس سایت وجود www و عدم وجود ان برای موتور جست و جو فرق می کند به طور ساده تر  موتور جست و جو این دو ادرس را  دو سایت متفاوت در نظر می گیرد. یعنی HTTP://SEOFIRSTPAGE.IR یک آدرس و www.seofirstpage.ir هم یک آدرس.حالا اگر ما بیایم آدرس سایت را با هر دو حالت به نمایش بگزاریم از نظر موتور جست و جو یعنی دو سایت با محتوای یکسان. هر مطلبی در ادرس بدون www منتشر کنیم در آدرسی که www وجود دارد نیز منتشر میشود که به این موضوع مطلب دو قلو گفته می شود  و جریمه سنگینی  از جانب موتور جست و جو دارد.

 

هیچ فرقی نمی کند آدرس سایت شما با www شروع شود یا بدون www فقط باید یکی از انها را  انتخاب کنید می توان گفت یک کار سلیقه ای هست.

 

اضافه و یا حذف پیشوند www از طریق تنظیمات وردپرس

حذف یا اضافه کردن WWW به آدرس سایت از تنظیمات وردپرس

 

برای این کار در پیشخوان وردپرس برید به قسمت تنظیمات / همگانی در تصویر زیر هم بخش مورد نظر رو مشخص کردیم می تونید در کادر نشانی وردپرس (url) آدرس سایتتون رو با www یا بدون www وارد کنید.

استفاده از فایل .HTACCESS برای تغییر پیشوند WWW

در این روش با استفاده از یک کد ساده می تونید آدرس رو به ادرس دیگه ای ریدایرکت کنید به روش ریدایرکت کردن ۳۰۱ هم گفته میشه. در این روش با استفاده از فایل .htaccess می خواهیم آدرس سایت با www رو به بدون www ریدایرکت کنیم و برعکس.

ریدایرکت آدرس سایت بدون WWW به آدرس با WWW با استفاده از .HTACCESS

خوب عنوان مشخصه می خواهیم آدرس سایتتون با www باز بشه برای این کار کد زیر رو در فایل مربوطه قرار بدید , توجه داشته باشید اگر کسی ادرس سایت رو بدون www وارد کنه مستقیم به ادرس با www ریدایرکت میشه.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

ریدایرکت آدرس سایت با WWW به آدرس بدون WWW با استفاده از .HTACCESS

این بار بر عکس بالا می خوایم عمل کنیم و آدرس سایت بدون www بازشود برای اینکار کد زیر را باید در فایل .htaccess قرار بدید و این بار اگر آدس سایت با www وارد شود بازدید کننده به ادرس بدون www ریدایرکت میشود.

 

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^bigtheme\.ir$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://bigtheme.ir/$1 [R=301,L]​

ارسال پاسخ